Ministryně tvrdí, že vláda je připravena na kontrolu těchto lidí. „Máme zhruba 500 zadržených, kteří jsou radikalizovaní jako islámští teroristé. Z 50 islámských teroristů bude v tomto roce propuštěno dvacet a asi třicet během příštího roku,“ uvedla v televizním vysílání BFM.

„Vedle těchto padesáti, máme i další vězně, kteří jsou odsouzeni za běžný trestný čin, ale my víme, že byli radikalizováni (…). Řada z nich, asi 30%, dokončí svůj trest v roce 2019 a vyjde v roce 2019,“ pokračovala Nicole Belloubetová.

„Do konce roku 2019 bude propuštěno z vězení zhruba 450 lidí,“ řekla. „Vláda je odhodlána sledovat tyto lidi,“ řekla.

„Tito lidé jsou vyslechnuti, jsou umístěni ve vazbě, která odpovídá  jejich úrovni nebezpečnosti a když se dostanou z vězení, jsou připraveny klíčové akce: očekáváme jejich odchod a my je sledujeme velmi přesným způsobem. Výhodou zadržení je, že je můžeme vyslechnout zpravodajskými vězeňskými službami, odkud potom putují údaje územním zpravodajským  službám. Sledujeme je krok za krokem,“ uvedla ministryně.

„Zpravodajské vězeňské služby, které zde hrají zásadní roli, budou výrazně posíleny,“ slíbila ministryně.  „Přijmeme dalších sto lidí do vězeňských zpravodajských služeb a nasadíme prostředky na lepší izolaci radikalizovaných zadržených,“ dodala Nicole Belloubetová .

 

Francie žije pod neustálou teroristickou hrozbou, vlna nebývalých džihádistických útoků zanechala za sebou 246 mrtvých a stovky raněných. Nový plán proti terorismu musí být v červnu předložen vládou.

(prvnizpravy.cz, foto: Le Monde)

 

Komentáře