Zabil sestru kvůli cti. Soud v Rakousku vraha z Afghánistánu odsoudil k doživotí

Svůj zločin zdůvodnil tím, že dívka poskvrnila čest rodiny tím, že se jí vzepřela a že ji opustila. Podle médií tak ale učinila, protože byla obětí opakovaného domácího násilí a nechtěla být poslána zpět do Afghánistánu k vynucenému sňatku.

Asi dvaadvacetiletého muže zadržela policie krátce po činu. Dívku, které bylo mezi 17 a 18 lety a která našla útočiště ve zvláštním centru, se pachateli podařilo vypátrat. Napadl ji za bílého dne na cestě do učiliště.

 

Po zatčení mladý vrah, který se přistěhoval do Rakouska v roce 2013, vyšetřovatelům řekl, že je „dobře, že je mrtvá, protože zneuctila svou rodinu“.

Soudní senát vynesl rozsudek jednomyslně. „Tímto činem jste se vyloučil ze společnosti,“ sdělil odsouzenému předseda soudu Stefan Apostol. Podle prokuratury se oběť dopustila ve vrahových očích jediné chyby, a to, že odmítla vyhovět omezením vynucovaným v afghánské společnosti.

Advokát odsouzeného podal odvolání s tvrzením, že mladík nebyl v době činu dospělý. To ale vyvrátila expertní skupina lékařů, podle níž mu bylo v době vraždy nejméně 21 let.

(SCa, www.ceskoaktaulne.cz, foto: Shutterstock)

Přejít nahoru