Podle Le Parisen se  Bannon už údajně setkal s Matteem Salvinim, Marinem, Marine Le Penovou, Viktorem Orbánem a dalšími evropskými vůdci nacionalistických stran. Očekává se, že projekt Bannonem  nazvaný „Hnutí“ získá čtvrtinu až třetinu hlasů v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.

Podle článku, 64-letý Bannon  je populární  díky svým „temným strategiím“, a nositelem  myšlenek „mega projektů“,  nynější nápad založit nacionalistické Hnutí, založené na populismu je v duchu Hollywoodu, kde Bannon pracoval jako producent v devadesátých letech.

Návrat Bannona na politickou scénu bude hlasitý. První etapou bude promítání dokumentu na filmovém festivalu v Benátkách, který se letos koná  od 29.srpna do 8.září. Hlavní postavou dokumentu bude  bývalý Trumpův poradce.  Nicméně hlavní „výzvou“ pro Bannona  letos na podzim bude pokus o „rozdělení“ Evropská unie a sjednocení  všech populistických evropských hnutí, které v dnešní Evropě rostou  „jako houby po dešti.“

 

Dnes  Bannon neustále cestuje mezi Starým a Novým světem na palubě svého soukromého letadla a doufá, že se časem usadí v Bruselu.  Na jaře letošního roku, Bannon cestoval po celé Evropě, a setkával se s představiteli populistických hnutí: Matteo Salvinim v Itálii, Marine Le Penovou ve Francii, Alice Waidelovou v Německu, Viktorem Orbánem v Maďarsku.

Člověk, který „otevřel politické vízum“ pro Bannona v Evropě je  britský politik a jeden z ideologů brexitu Nigel Farage.  Podle článku Le Parisien, Farage a Bannon se znají už mnoho let. Bývalý šéf strany UKIP (Britská strana nezávislosti) dokonce pomáhal Donaldu Trumpovi s jeho veřejnými vystoupeními během kampaně.

Jak poznamenává článek zdá se, že otázka financování Hnutí Bannona příliš netíží. Během své předchozí  odborné činnosti, která zahrnovala služby v Goldman Sachs a práce ve filmovém průmyslu a televizi, Bannon nashromáždil dostatečné finance, které se odhadují  mezi  30 milionů až 50 miliony dolarů.

  Střelba v americké synagoze si vyžádala jedenáct obětí + VIDEO

 

Steve Bannon zvažuje využití médií, tak jako tomu bylo při zvolení Donalda Trumpa, kdy Bannon byl majitelem webového portálu Breitbart News. Nicméně v Evropě bude tento proces obtížnější než v USA kvůli  jazykové bariéře.

 

Podle článku je zahájení nového politického projektu plánováno na říjen a bude probíhat za přítomnosti „co největšího množství evropských populistických vůdců“. Nyní je však hlavní otázkou, zda Bannonova pověst bude stačit k tomu, aby překonala „antiamerický reflex“ evropských voličů a sjednotila populisty kolem něj.

(prvnizpravy.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře