Pozornost mediálního a politického mainstreamu se zaměřuje na AfD, Pegidu, údajné neonacisty či fotbalové chuligány a v neposlední řadě na hnutí Pro Chemnitz. Jak již redakce serveru ParlamentníListy.cz informovala v předchozích článcích, hnutí vzniklo již před devíti lety a má dokonce své členy v tamním zastupitelstvu. Právě toto hnutí stojí za organizováním několika demonstrací, kterých se účastnily tisíce obyvatel města.

Pro Chemnitz má aktuálně 22 tisíc příznivců a na svém facebookovém profilu svolali včera pozdě večer zakladatelé hnutí další demonstraci, která by se měla konat tuto sobotu v 18:30. „Děkujeme vám za vaši přízeň. Boj o bezpečnou Saskou Kamenici pokračuje! Establishment si neuvědomil, že my chceme jen klidně a bezpečně žít. Dehonestování účastníků demonstrace považujeme za nechutné a bojujeme proti tomu,“ napsali organizátoři sobotní demonstrace.

Pozvánka na další demonstraci získala přes 1200 lajků a do dnešního poledne ji sdílelo přibližně 1600 lidí. I z toho lze usuzovat, že lidé v sobotu opět vyjdou do ulic. Ostatní příspěvky ve skupině se takové pozornosti netěší.

Dále pokračuje také samotné vyšetřování vraždy pětatřicetiletého Němce, ze které jsou podezřelí syrský a irácký migrant. V jednom ze včerejších odpoledních příspěvků skupina Pro Chemnitz sdílí článek serveru Tag24, který je věnován vývoji dalšího vyšetřování.

Podle informací tohoto serveru byl vydán další zatykač na osobu podezřelou z vraždy Daniela H. Mělo by jít opět o iráckého migranta. Více informací již je také známo ke dvěma podezřelým, kteří již sedí ve vazbě. Údajný Syřan přišel do Německa v září 2015 a Iráčan předložil v listopadu 2017 migračním úřadům dokumenty, které se později ukázaly jako falešné. Proto byla jeho žádost o azyl v červnu 2018 zamítnuta. Stejně jako mnoho jiných, úřady jej nebyly schopny deportovat.

  Bernie Sanders: Trump je rasista, sexista, xenofob, homofob, náboženský fanatik

Nejenom facebooková skupina Pro Chemnitz, ale také deník Bild se věnuje koncertu proti rasismu, kterého se údajně účastnilo 65 tisíc lidí. Bild jej v titulku svého dnešního článku popisuje jako „27 minut nenávisti proti nenávisti“. Deník přitom poukazuje na skutečnost, že na koncertě proti údajné krajní pravici v řadách demonstrantů vystoupila na pódiu kontroverzní kapela, která mimo jiné zpívala o násilí vůči novinářům.

(parlamentnilisty.cz, foto: Shutterstock)

Komentáře