Britské úřady prý Pákistánce Aršída Husaína kontaktovaly, aniž o tom znásilněná dívka předem věděla. Husaín v roce 2016 od soudu dostal trest na pětatřicet let za mřížemi. Kdy mělo ke znásilnění dojít, ale britská média neuvádějí. Členové pakistánského gangu tří bratrů, jehož byl Husaín součástí, se měli dopustit násilí hned na padesátce dívek.

Podrobnosti k případu znásilněné Sammy Woodhousové úřady s ohledem na ochranu jejího soukromí nesdělily. Samm se ale k incidentu vyjádřila, celá záležitost ji prý velmi znepokojuje a o své dítě se bojí. „Metropolitní rada Rotherhamu věděla, co mě a dalším zranitelným dívkám udělal. Věděli, že je za mřížemi a představuje riziko pro mého syna. Nechtěl s ním mít nic společného. Oni ho ale do případu zahrnuli. Mám vztek a o svého syna se bojím,“ uvedla.

Je běžnou věcí, že je otec dítěte úřady kontaktován, ne však v případě, pokud není veden v jeho rodném listě a odpykává si trest za znásilnění jeho matky. Nyní se již tímto pochybením zabývají příslušná místa. V první řadě chtějí ověřit, zda šlo o individuální selhání, nebo o systémovou chybu.

(parlamentnilisty.cz, foto: Pixabay)