Následně spáchal sebevraždu. Po motivech činu policie zatím pátrá.Ke střelbě došlo ve jógovém studiu, které je součástí nákupního centra. Policie zprávu o incidentu obdržela krátce po půl šesté večer místního času.

Podle místního deníku Tallahassee Democrat střílel čtyřicetiletý Scott Paul Beierle. Policejní náčelník Michael DeLeo uvedl, že muž neměl komplice a že úřady pátrají po možných motivech jeho činu.

„Jsme všichni velmi zarmouceni a šokováni událostmi, které se staly,“ uvedl DeLeo. Dodal, že v souvislosti s incidentem nyní nehrozí žádné další bezprostřední nebezpečí.

Tři zranění zůstávají v kritickém stavu, informovala Danielle Buchananová, mluvčí nemocnice v Tallahassee. Podle Alexe Reddinga, návštěvníka baru v přízemí obchodního centra, ostatní účastníci lekce hot jógy přišli do baru pro pomoc šokovaní a bosí. Jediné, co dokázali říct, bylo „střelec“, citoval Reddinga Tallahassee Democrat.

Starosta města Andrew Gillum, který je demokratickým kandidátem na guvernéra Floridy, uvedl, že přerušuje své předvolební turné a vrací se do Tallahassee. Zároveň ocenil rychlou reakci bezpečnostních složek na střelbu.

(SCa, www.ceskoaktualne.cz, foto: AP)

Komentáře