Pirát dostal v Praze funkci v městské firmě. Ihned si poručil telefon, za jehož cenu seženete ojetou Škodu Octavia

Také proto se v této akciovce dají nalézt jména jako Filip Dvořák, Rudolf Blažek, Pavel Klega, Miloslav Ludvík, Michal Šesták nebo známý spící politik hnutí ANO Jaroslav Štěpánek. To je ovšem minulost. S Piráty totiž do TCP nastoupil zákon, chtělo by se říct. Jeho hlavním reprezentantem se stal Vladimír Šraier z Prahy 6. Ten v TCP zastává funkci člena dozorčí rady. Na portálu justice.cz došlo k zápisu této změny poměrně nedávno: 25. dubna 2019.

Politik Vladimír Šraier je podle oficiálních výstupů „myšlenkový otec a zakladatel veletrhu Holiday World.” Je také členem protikorupčního Klubu Transparency International. Krom jiného je rovněž zastupitel Prahy 6. Tam sedí ve finančním výboru a současně je členem komise pro sport a volný čas.

„Záleží mu na geniu loci Prahy 6, je odhodlán zastavit likvidaci – znehodnocování cenných staveb zejména z 20. století a prosadit princip: z veřejných peněz jen kvalitní architekturu,” stojí na webu Pirátské strany.

U veřejných peněz by se ParlamentníListy.cz rády pozastavily. Jak jsme byli ve čtvrtek informováni hned několika zastupiteli na pražském magistrátu, právě Šraier si měl za veřejné peníze pořídit mobilní aparát iPhone za několik desítek tisíc. Konkrétně se jednalo o sumu pod 40.000 korunami.

Jak se nám podařilo zjistit, Šraier požádal o model iPhone XS Max v provedení vesmírné šedi. Chtěl prý rovněž větší display a paměť 256 GB. Znovu opakujeme, tento velmi drahý mobil mu již zaplatila městská firma TRADE CENTRE PRAHA a.s., jejímž je členem dozorčí rady.

Naše redakce se pro bližší představu hodnoty telefonu pokusila najít ojeté vozy, které stojí pod 50.000 korun. Na bazaru AAA Auto jsme jich našli hned 566. Tolik vozů si lze pořídit za aparát, který pirátský politik nechal zaplatit de facto všechny Pražany. Od starých BMW až po dvoulitr Škody Octavie z roku 2006.

Není to ale poprvé, co se Piráti kvůli nákladům na svou práci stávají středem pozornosti.

Pirátům je totiž stále častěji od některých kolegů přisuzováno papalášské chování. Nejenže se postarali o pořádný rozruch kvůli nápadu na zdanění prázdných bytů, což zvedlo ze židle Spojené síly pro Prahu v čele s předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem. Žlučí Piráti pohnuli TOP 09 i zahraniční cestou do USA, která Prahu vyšla na 300 tisíc korun.

Není to navíc tak dlouho, co se na sociální síti primátor hlavního města Zdeněk Hřib z České pirátské strany chlubil služební cestou na Tchaj-wan, na kterou vyrazil spolu s manželkou, pirátským poslancem Jakubem Michálkem a jeho přítelkyní a zastupitelkou Michaelou Krausovou.

V Tchaj-peji se k nim pak připojil pirátský zastupitel a předseda výboru IT a Smart Cities Jaromír Beránek, který tam přeletěl ze San Francisca, kde doprovázel na konferenci o umělé inteligenci pirátského radního pro školství Víta Šimrala. Prahu jejich cesta vyšla na již zmíněných 300 tisíc korun.

(zdroj: parlamentnilisty.cz, foto: Pixabay)

Přejít nahoru