Prezident Emmanuel Macron se prý nachází těsně před zhroucením a čelí vyhoření. Deníku Le Parisien to prozradil zdroj z okolí prezidenta. Macron se prý cítí na dně. „Je ve stavu… jako kdyby se topil,“ prozradil zdroj z okolí prezidenta. „Není daleko od osobního vyhoření,“ zaznělo také z okolí prezidenta.

První dáma Brigitte Macronová se prý snaží svému muži v maximální možné míře pomoci, snaží se udržet zdání normálnosti, ale na rozdíl od novinářů, ministrů a poslanců vídá svého muže bez make-upu a má o něj obavy, neboť dobře vidí, jak je zničený. Přitom ještě není ani v polovině svého pětiletého funkčního období. Do úřadu se dostal v květnu 2017.

Macrona navíc čeká důležitý úkol. Během dubna by měl předestřít analýzu poměrů ve Francii a navrhnout směr, kterým by se Francie měla dále ubírat.

Možná i proto část Macronových spolupracovníků popírá, že by prezident byl vyčerpaný, a hovoří o něm jako o muži plném elánu. „Je to bojovník,“ uvedl na adresu Macrona Jean-Marc Borello z neziskové organizace Goupe SOS, který s Macronem také spolupracuje. Ministryně pro rovnost žen a mužů Marlene Schiappa tvrdí, že se řeči o Macronově vyhoření nezakládají na pravdě. Macron je prý vážnější než dřív, ale stále srší energií.

Deník však oponuje, že realita je jiná. Při jedné z debat v regionech, kde odpovídal na otázky občanů, se kolem sebe v jednu chvíli zoufale rozhlédl a zvolal. „Je tu někdo, kdo mi pomůže? Je tu někdo, kdo pro mě pracuje?“ zvolal zoufale. „Macron je osamocen, velmi osamocen,“ doplnil k tomu deník, podle něhož prezidenta opustila většina poradců, kteří s ním táhli kandidátskou káru během volební kampaně. „Každý, komu věřil, odešel,“ shrnul situaci deník.

  Londýnský starosta Khan: Londýn je jedním z nejbezpečnějších měst na světě

Prezident si prý nedokázal najít spolupracovníky ani do Elysejského paláce, do sídla prezidentů. Palác je prý poloprázdný a Macronovi kritici tvrdí, že v něm vládne chaos. Prezident je nucen sám reagovat i na věci, které by jinak řešili jeho podřízení. Odpovídá i na zprávy naštvaných, nespokojených či rozezlených občanů. Snaží se odpovídat opravdu poctivě a i to mu ubírá hodně energie.

Deník upozorňuje, že řada lidí Macrona nelituje. „Chtěl tu práci? Má ji!“ zaznělo v článku od jednoho z občanů.

Obklopil se několika neformálními poradci, mezi které patří François Bayrou, Richard Ferrand nebo Jean-Marc Dumontet, ale ani tady se svým příznivcům nezavděčil. Domnívají se, že tyto šedé eminence mají na hlavu státu neblahý vliv.

Sám Macron se prý lépe cítí v politice Evropské unie v Bruselu než v domácích vodách.

(zdroj: parlamentnilisty.cz, foto: archiv)

Komentáře