V těch grogových ránach není nic, co by ste chtěli víc než ten zbylý kousek pizzy, a ukázalo se, že nejlepší možností je mastná, syrová snídaně.

Jeden odborník na výživu odhalil několik fantastických zpráv, které odříznou zbytečnou vinu, když pustíte tu pizzu do úst.

„Možná vás překvapí, když zjistíte, že průměrný plátek pizzy a cereálie s plným mlékem obsahují téměř stejné množství kalorií,“ říká Chelsey Amer, podle Vice Munchies.

„Nicméně, pizza obsahuje mnohem větší proteinový punč, který vás udrží v plné síle a podpoří pocit sytosti po celé ráno.“

I když je tato zpráva opravdu hudbou pro uši mnoha lidí, není překvapující, když přemýšlíte o četných dezertech, které jsou maskovány jako snídaně, které se skrývají v našich skříních.

Tyto sladké shluky, vločky a smyčky plné potravinářských barviv a chemikálií zvyšují hladinu cukru a nechávají vás intenzivní pocit snížené energie, zatímco tuk a bílkoviny v pizze udrží vaše břicho plné a vydrží u vás mnohem déle.

Tato informace bohužel přesně nečiní pizzu ekvivalentem „zdravé“ snídaně, ale je lepší než většina snídaňových cereálií, které mají tolik cukru jako bonbón.

Pokud si myslíte, že nyní můžete snídani namísto obilovin sníst, můžete zmeškat tento pocit.

A pro ty obiloviny zemřít? Nebojte se! Amer navrhuje hledat celozrnné obiloviny s méně než pěti gramy přidaného cukru a nejméně pěti gramy vlákniny.

Navrhuje také spárování obilovin se zdrojem bílkovin, jako je řecký jogurt, ořechy, mléko a nějaké ovoce pro přidané vitamíny a minerály.

Pokud jde o to dopřát si mastné jídlo ráno, Amer tvrdí, že je lepší uspokojit touhu, než odložit ji a pak se v okamžiku slabosti trápit.

Pokud odborník na výživu říká, že pizzu můžete jíst ráno, je v podstatě vaší povinností zavázat se!

(zdroj: Stars Insider, foto: Pixabay)