V úterý pobřežní hlídka informovala, že v pondělí ráno zastavila ukrajinskou vlajku s 37 lidmi na palubě v Jónském moři, nedaleko ostrova Zakinthos, informoval Ekathimerini.

Loď byla poté zabavena, zatímco cestující byli přepraveni do přístavu v Zakinthosu.

Ačkoli úřady nezistili státní příslušnost osob na palubě, uvedly, že vyšetřují dva podezřelé na palubě, označované pouze jako cizinci ve věku 35 a 49 let, kteří by mohli být součástí mezinárodní organizace pro pašování migrantů.

Stovky a stovky nelegálních migrantů stále přicházejí do Řecka z Turecka, mnohé se sny směřovat dále na sever k prosperujícím evropským státům. Vzhledem k tomu, že balkánská trasa byla uzavřena maďarským premiérem Viktorem Orbánem a dalšími, mnoho nelegálních migrantů se uchyluje ke službám pašeráků.

Minulý týden našlo cestu do Skály Sikamias v Lesbos 540 nelegálních migrantů. Tato akce představuje největší počet přistěhovalců v jeden den od podpisu dohody mezi EU a Tureckem v roce 2016. Řecko dnes slouží jako hlavní vstupní bod do Evropy pro afghánské, irácké a syrské migranty.

Počet nelegálních přistěhovalců, kteří kdysi činili průměrně 60 za den, nyní dosáhl průměrně 278 za den. Jen v tomto roce se předpokládá, že v Řecku přistalo nejméně       22 000 migrantů.

(Voice, foto: Getty Images)

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]