„Jsem rád, že můžeme alespoň nějakým způsobem podpořit lidi, kteří vykonávají pro společnost důležité profese a stát je přitom neumí dostatečně finančně ohodnotit. Mezi ně patří i sociální pracovníci, jejichž práce napomáhá k udržení a posilování sociální soudržnosti, a tak jejich podporu v bydlení považuji za velmi důležitou,“ uvádí v tiskovém prohlášení radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

„Sociální pracovníci se mezi profesními skupinami, které město potřebuje a chce je podpořit také formou bytů, objevují vůbec poprvé. Je to důležitý krok, protože sociální práce je stále opomíjená, přitom sociální pracovníci pomáhají statisícům Pražanů,“ říká radní pro sociální politiku a zdravotnictví Milena Johnová.

O 25 bytů více budou mít od nynějška k dispozici učitelé, patnáct bytů navíc získá Městská policie Praha, sedm bytů Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a pět bytů Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy. Celkově jde o navýšení o 133 bytů pro potřebné profese ze současného stavu 1339 bytů.

(SCa, ČA, foto: Pixabay)