Nejen vzor první dámy pro ni představovala Hana Benešová (†89). Od jejího úmrtí dnes uplyne 45 let. Kytici na hrobku Edvarda a Hany Benešových v Sezimově Ústí v neděli položila bývalá první dáma Livia Klausová (76). A při té příležitosti prozradila, že se rod Klausů rozroste! Na začátku adventu také prozradila, jak u Klausových vypadají Vánoce a co nemůže chybět na štědrovečerní tabuli.

Více info: Blesk.cz

Dcera podle policie z matčina účtu tajně vysála přes půl milionu

Královéhradecká policie obvinila devatenáctiletou ženu, že své matce skrze elektronické bankovnictví vybrala z účtu celkem více než půl milionu korun. Bez souhlasu si měla opatřit matčiny přihlašovací údaje. Podezřelou nyní vzal soud do vazby.

„Po přihlášení se k bankovnímu účtu své matky měla žena převést prostřednictvím 22 příkazů v průběhu několika měsíců letošního roku finanční obnos převyšující částku půl milionu korun na svůj účet. Peníze měla následně využít pro svou vlastní potřebu,“ popsala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Více info: Novinky.cz

Devatenáctiletá řidička nezvládla zatáčku, auto přistálo v rybníku

Rychlá jízda se vymstila teprve devatenáctileté řidičce. V obci Doly na Tachovsku nezvládla zatáčku a s fiatem vjela do rybníka. Auto, které z poloviny zaparkovala ve vodě, se musí vysušit a odbahnit.

Více info: iDnes.cz

Útok v Praze: Tři dospělí napadli a oloupili dítě, incident zachytila kamera

Pražští kriminalisté pátrají po dvou mužích a jedné ženě, kteří podle nich na Florenci napadli čtrnáctiletého chlapce a sebrali mu reproduktor. Za trestný čin loupeže jim hrozí až deset let vězení, informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policie na svém webu zveřejnila záznamy z kamer, které zachytily tři podezřelé i fyzické napadení mladíka uvedla ČTK.

https://www.youtube.com/watch?v=Knx_gvPd_-A&feature=youtu.be

Více info zde

 

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]