„Praha je reklamou zahlcená a my jsme se s koaličními partnery dohodli, že pro odstranění vizuálního smogu uděláme ve svých gescích maximum. TSK teď jménem rady požádám o vypovězení smluv na umístění reklamních navigačních sloupků a reklam na silničních mostech. Město, které s reklamou nakládá střídmě a rozumně, je přehlednější pro chodce a řidiče a přívětivější pro všechny, kdo v něm žijí,“ řekl v tiskové zprávě náměstek primátora Adam Scheinherr.

Již v průběhu tohoto roku z ulic zmizí reklamní navigační tabule umisťované podobným způsobem jako dopravní značení. Reklamní tabule rozptylovaly řidiče, v některých místech překážely chodcům a komplikovaly také údržbu a úklid.

Složitější je situace u reklamy na mostech, kde je město vázané problematickou smlouvou z roku 1992, kterou lze vypovědět pouze jednou za deset let. TSK nyní začne připravovat právní kroky nutné k tomu, aby reklama z mostů zmizela co nejdříve.

Z ulic celkem zmizí stovky reklamních nosičů. Jak upozornil Adam Scheinherr, město mělo navíc dosud z jejich pronájmu minimální výnosy. „Za několik set reklamních nosičů dostávala Praha jen jednotky milionů korun. To neodpovídá běžné ceně za reklamu a jako nevýhodné jsme smlouvy nařídili vypovědět,“ doplnil Adam Scheinherr.

(SCa)

Komentáře