Informaci potvrdil první místopředseda Senátu Jiří Růžička a místopředsedkyně Miluše Horská. Kuberu podle něj postihla náhlá příhoda.

Kubera zemřel v neděli odpoledne. Když jel autem do kanceláře, udělalo se mu nevolno, byl převezen nejprve do nemocnice v Teplicích, odkud byl přemístěn do Ústí nad Labem, kde zemřel.

Jaroslav Kubera

Rodák z Loun studoval matematiku v Brně a zahraniční obchod na VŠE. Studia však nedokončil.

Minulý týden byl Kubera spolu s předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem(ANO) na novoročním obědě u prezidenta, kde se těšil dobrému zdraví a žertoval o tom, jak jej hlava státu vzala hůlkou po hlavě.

Do Senátu Kubera usedl v roce 2000 a vydržel v něm do současnosti.  Před usednutím do postu druhého nejvyššího ústavního činitele zastával Kubera post místopředsedy horní komory.

V letech 1967 až 1968 byl Kubera krátce členem KSČ.
Před rokem 1989 pracoval v teplických podnicích Sklo Union Teplice a Elektrosvit Teplice.

Kubera byl ženatý a má dvě dcery.

Senát bude náhlé úmrtí svého předsedy řešit na mimořádném jednání organizačního výboru, který už svolali na úterní ráno.

„Je to člověk, kterého jsem měl rád. Který dodal fungování Senátu novou dynamiku. Jsem v šoku,” komentoval po poledni událost premiér Andrej Babiš. Na otázku, zda bude mít Kubera státní pohřeb, řekl, že vláda bude respektovat přání rodiny.

(SCa, foto: foto: czechleaders.com)

Komentáře