Oběť, osmnáctiletý Marc Strickland, zemřel ve 14:59 v sobotu, týden poté, co byl odvezen do nemocnice s kulkou ve hrudi, píše policejní oddělení Dallasu.

Obvinění proti podezřelému střelci, jehož jméno nebylo uvedeno, protože je mladistvý, byly povýšeny na vraždu, uvedla policie ve svém prohlášení.

Strickland byl bývalý student v Dallas Independent School District a nedávno se přestěhoval do nové školy.

Střelba se odehrála 11. ledna během zápasu mezi South Oak Cliff a středními školami Kimball.

Policejní důstojník z Dallasu, Independent School District byl napaden kulkami, když se pokusil postavit se střelci, řekla policie.

Střelba vypukla ve 21:10 uvnitř polního domu Ellis Davis v jihozápadním Dallasu a podle úřadů následoval fyzickou hádku ve stáncích. Ve hale bylo více než 600 lidí, když ji přerušila palba, uvedli úředníci píše ABC NEWS.

Chlapec podezřelý z tohoto ohavního činu, se následujícího večera vzdal policie poté, co ho svědci identifikovali prostřednictvím snímků pořízených bezpečnostními kamerami. Podezřelý byl zpočátku obviněn ze dvou počtů přitěžujícího útoku.

počas zápasu_foto_WFAA

Michael Hinojosa, vrchní dozorce, Dallas Independent School District, uvedl, že násilí, které vypuklo při basketbalové hře, signalizovalo dlouhodobě „příměří“ města, že školní sportovní akce a další mimoškolní aktivity byly mimo hranice, protože místa pro vypořádání sporů byla narušena.

Zatímco Hinojosa vyjadřoval pobouření nad prudkým nárůstem násilí ve zbraních ve městě, oznámil řadu opatření, která byla přijata okamžitě, aby se zvýšila bezpečnost při školních sportovních událostech, včetně zavedení zákazu tašek, peněženek a batohů. Řekl, že diváci by před návštěvou her museli projít detektory kovů nebo být skontrolovány hůlkami na detekci kovů.

WFAA_foto_screenshot

Dallas se ponorilo do nárůstu smrtelného násilí, které zahrnovalo 210 vražd v roce 2019, o 41 více než v roce 2018 a nejvíce za desetiletí.

 

 

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]