Horor: Mladík byl obviněn z vraždy, když střílel během basketbalového zápasu + VIDEO

Oběť, osmnáctiletý Marc Strickland, zemřel ve 14:59 v sobotu, týden poté, co byl odvezen do nemocnice s kulkou ve hrudi, píše policejní oddělení Dallasu.

Obvinění proti podezřelému střelci, jehož jméno nebylo uvedeno, protože je mladistvý, byly povýšeny na vraždu, uvedla policie ve svém prohlášení.

Strickland byl bývalý student v Dallas Independent School District a nedávno se přestěhoval do nové školy.

Střelba se odehrála 11. ledna během zápasu mezi South Oak Cliff a středními školami Kimball.

Policejní důstojník z Dallasu, Independent School District byl napaden kulkami, když se pokusil postavit se střelci, řekla policie.

Střelba vypukla ve 21:10 uvnitř polního domu Ellis Davis v jihozápadním Dallasu a podle úřadů následoval fyzickou hádku ve stáncích. Ve hale bylo více než 600 lidí, když ji přerušila palba, uvedli úředníci píše ABC NEWS.

Chlapec podezřelý z tohoto ohavního činu, se následujícího večera vzdal policie poté, co ho svědci identifikovali prostřednictvím snímků pořízených bezpečnostními kamerami. Podezřelý byl zpočátku obviněn ze dvou počtů přitěžujícího útoku.

počas zápasu_foto_WFAA

Michael Hinojosa, vrchní dozorce, Dallas Independent School District, uvedl, že násilí, které vypuklo při basketbalové hře, signalizovalo dlouhodobě „příměří“ města, že školní sportovní akce a další mimoškolní aktivity byly mimo hranice, protože místa pro vypořádání sporů byla narušena.

Zatímco Hinojosa vyjadřoval pobouření nad prudkým nárůstem násilí ve zbraních ve městě, oznámil řadu opatření, která byla přijata okamžitě, aby se zvýšila bezpečnost při školních sportovních událostech, včetně zavedení zákazu tašek, peněženek a batohů. Řekl, že diváci by před návštěvou her museli projít detektory kovů nebo být skontrolovány hůlkami na detekci kovů.

WFAA_foto_screenshot

Dallas se ponorilo do nárůstu smrtelného násilí, které zahrnovalo 210 vražd v roce 2019, o 41 více než v roce 2018 a nejvíce za desetiletí.

 

 

Přejít nahoru