Obrázek byl zveřejněn na účtu s názvem „supportblackart“ a obsahuje dvě obézní černé ženy nesoucí oddělené hlavy bělocha a bělošky.

Poté, co byl obrázek nahlášen společnosti vlastněné Facebookem, reagoval tím, že nemocná umělecká díla neporušila pokyny pro komunitu.

Při vysvětlování svého rozhodnutí neodstranit obrázek Instagram uvedl: „Protože je Instagram globální komunita, chápeme, že lidé se mohou vyjadřovat odlišně.“ Píše portál Summit News.

Jak jsme již mnohokrát zdůraznili, na světě je na denním pořádku pokrytectví Instagramu, pokud jde o cenzuru. Podívejte se na užší seznam obsahu, který platforma v poslední době odstranila.

Začátkem tohoto měsíce Instagram oznámil, že zakáže všechny účty QAnon kvůli jejich údajné podpoře „škod na skutečném světě“, ale současně odmítl zakázat účty ISIS, které oslavovaly 11. září, argumentovat, jako v případě „černého umění“ „obraz, že oslavující teroristické útoky byly formou alternativního vyjádření.

Minulý měsíc jsme zdůraznili, jak Instagram propaguje obrázky obézních lidí ve jménu „pozitivity těla“, zatímco odmítá přijímat reklamy na zdravé stravování, které obsahují fotografie, které ukazují lidi s dobře naladěnými těly.

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]