Med má léčivé vlastnosti, které vás možná překvapí

Med obnovuje a dodává sílu, mobilizuje ochranné funkce těla a zvyšuje jeho imunitu, díky čemuž je králem přírodních produktů, které mají příznivý vliv na celý organismus.

Dokonce i ve starověku si lidé všimli, že příznivci přírodního medu netrpí chorobami kloubů, cévního systému, mají dobré zdraví a dlouhotrvající život.

Propolis je také široce používán v medicíně a kosmetice. Používá se při léčbě ran, popálenin a omrzlin, používá se na plicní tuberkulózu, angínu, kožní onemocnění a dodává se do lékařských zubních past a krémů.

Pyl květů je stejně zázračný produkt. Podobně jako med slouží jako potrava pro včely, je bohatý na bílkoviny a vitamíny. Obsahuje zdravé tuky, minerální soli, růstové látky a hormony, které dokáží kontrolovat správnou hladinu cukru v krvi. Pyl se doporučuje na chudokrevnost, vyčerpání, slabost a mnoho dalších nemocí.

Co potřebujete vědět o medu

Kvalitní med obsahuje asi 60 různých látek. Hlavní složkou všech odrůd jsou uhlohydráty: glukóza (hroznový cukr) a fruktóza (ovocný cukr). 100 g medu obsahuje 0,3 – 3,3% bílkovin, 77,2% uhlohydrátů a dodává tělu 335 kalorií energie.

Med obsahuje množství enzymů, které významně urychlují metabolické reakce, které se vyskytují v těle. Z minerálů med zahrnuje soli vápníku, sodíku, hořčíku, železa, síry, jodu, chloru a fosforu.

Med obsahuje relativně velké množství vitamínu B2, C, B6, E, K, kyselinu pantotenovou, listovou a ještě větší množství minerálních látek obsahuje chutný medovicový med.

Kontraindikace
Některým lidem je konzumace medu kvůli jejich přecitlivělosti na něj zakázána. V takovém případě se apk z medu udělá kopřivka, svědění, rýma, bolesti hlavy a zažívací potíže.

Naopak, med lze použít na diabetes mellitus, samozřejmě v mírném množství a po konzultaci s lékařem. V podstatě ale nemá med prakticky žádné přímé kontraindikace, takže ho může používat každý.

Med jako lék
Jako zdroj lehce stravitelných uhlohydrátů – glukózy a fruktózy, obsahujících jedinečnou sadu vitamínů, minerálů, organických kyselin, enzymů, stopových prvků, antibakteriálních látek a biogenních stimulantů, med se dá nazvat úžasným přírodním lékem, který má jedinečný vliv na lidské tělo.

Chcete-li zlepšit svůj metabolismus a zhubnout, med je pro vás nevyhnutelným produktem. Při pravidelném používání, v určitých množstvích a podle speciální receptury si s jeho pomocí můžete dát své tělo velmi rychle do pořádku. Med je také vynikající alternativa ke koláčům a sladkostem, tak ho určitě ochutnejte.

zdroj: casprozeny.cz

Přejít nahoru