Původní odhady aukční síně totiž byl, že by se kostra mohla prodat za šest až osm milionů dolarů (135 až 180 milionů korun). Úterní dražba tohle číslo ale překonala a kostra se prodala za 31,8 milionu dolarů (asi 733 milionů Kč). Treba dodat, že šlo o největší a nejúplnější kostru Tyrannosaura rexe na světě.

Svou obří sílu tyrannosauří přitažlivosti předvedl tím, jak překonal dosavadní světový rekord z října 1997. Tehdy tyrannosaura zvaného Sue vydražila aukční síň Sotheby’s v Chicagu za 8,4 milionu dolarů (asi 194 milionů Kč).

Při úterní dražbě v New Yorku bylo za necelé dvě minuty dosaženo částky devíti milionů dolarů. Téměř čtvrt hodinu trvalo klání mezi třemi sběrateli, než kladívko nakonec odkleplo sumu 27,5 milionu dolarů, k nimž je ještě nutné přičíst poplatky a provize.

Dražitel se nacházel přímo v New Yorku, nabídky sběratelů však přijímaly i pobočky v Hongkongu a v Londýně. Právě dva zájemci, zapojení do dražby z britské metropole, oživili souboj se sběratelem v New Yorku, který překonal i mezníky v podobě 20 a 25 milionů dolarů.

(SCa, foto: Christie’s Images Ltd. 2020)

 

Komentáře