Psychopatický výbuch zločinca Matoviča! Kopal do každého, čo mu stál v ceste

Konfliktný Igor Matovič (OĽANO) vybuchol priamo na tlačovke po rokovaní vlády. Problém bol, že sa s iným názorom na testovanie v prevádzkach opovážil prísť jeho koaličný partner Richard Sulík (SaS). Matovič sa Sulíka primitívne spýtal, či bude kopať hroby pre mŕtvych, ktorých svojím správaním vraj bude mať na tričku. Sulík sa na sociálnej sieti vyjadril, že „celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie.“ „Čo však dostali? Plošné predĺženie núdzového stavu. Gastro, šport, kultúra, fitnescentrá… sú dnes zdevastované a zažívajú historický kolaps. Majú suplovať štát a premeniť svoje prevádzky na testovacie centrá. Tak načo sa to celé robilo? Zistili sme, kde sú ohniská, môžeme pekne rozlíšiť okresy, kde treba tvrdšie opatrenia. Vieme to určiť pomaly na ulicu presne!“ napísal Sulík.

Matovič začal Sulíkovi nakladať priamo na tlačovke. „Ja by som si chcel tiež v tejto ťažkej dobe, kedy nám dennodenne zomierajú ľudia, dopriať dovolenku a vypisovať facebookové statusy,“ tvrdil s tým, že Sulík nechodí na štáby a potom kritizuje svojich zástupcov, ktorí hlasujú za všetky veci. „Dávam mu domácu úlohu, aby prišiel a tu sa postavil pred všetkých ľudí a ponúkol cestu, ktorá zabezpečí, aby sme k 1. decembru mali denný priemer 500 pozitívne testovaných a zároveň všetky prevádzky otvorené,“ primitívne úkoloval Matovič Sulíka s tým, že nech preruší dovolenku a príde pomôcť. Sulík reagoval zmierlivo: „Som pripraveny viesť s premiérom vecnú a korektnú diskusiu, založenú na faktoch a argumentoch. O to však premiér doteraz napriek mojim opakovaným výzvam záujem nejavil. Odmietam ale reagovať na jeho detinské výlevy a osobné urážky.“

Matovič zaútočil aj na iných poslancov

Na mušku si zobral aj poslankyňu SaS Janu Bittó Cigánikovú, ktorá sa Matovičovi znepáčila pre jej boj za viacero zdravotných poisťovní. „ Rozumiem, že je problém s tým, ako si Dôvera v minulosti vyťahovala zisk. Ale to, čo predvádza Oľano, navyše narýchlo, bez pripustenia akejkoľvek diskusie, z večera na ráno, ani trošku nerieši tieto otázky a nemení ani možnosti výberu zisku, ani vyšší prínos pre pacienta,“ písala Cigániková a prekážalo jej, že minister chce dofinancovať štátnu VšZP 100 miliónmi eur. Matovič ju neváhal označiť za lobistku Penty.

„Je doslova trpená ako šéfka zdravotníckeho výboru, lebo rozumie sa tomu jak hus do piva. Systematicky robí ťažký lobing Pente, ktorá vykradla zo slovenského zdravotníctva 468 miliónov eur,“ povedal premiér s tým, že „pani Cigániková zvykne bez problémov zo seba súkať klamstvá“. Keď sa ho novinári spýtali na dôkazy, tak dodal: „Na súde máte mať dôkazy alebo súbor toľkých indícii, keď si ich pospájate dokopy, tak to dáva logickú súvislosť.“

Matovičova krátka pamäť

Matovič si opätovne, ako na každej tlačovke, s radosťou kopol aj do opozícii na čele so Smerom a ĽSNS. Tie chystajú na budúci týždeň protesty proti vláde napriek zákazu zhromažďovania. je zvláštne, že teraz Matovičovi vadia štrajky, hoci ešte nedávno ich sám organizoval a to v hojnom počte.  „My na Slovensku sme svetový unikát, lovil som v pamäti, neviem si spomenúť na krajinu, kde by 30 sudcov dali do basy, kde štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti predávala rozsudky a sedí v base, kde by najvyššie velenie Policajného zboru niekde sedelo v base, kde by špeciálny prokurátor sedel v base a kde by sa jedno, druhé, tretie stalo zároveň. Ani neregistrujem krajinu, kde by opozíciou vlády bola mafia a fašisti a dohodli sa, že budú robiť protivládne protesty,“ povedal Matovič.

Matovič si kopol aj do novinárov

Matovič opätovne útočí aj na novinárov, ktorí sa snažia pozerať na jeho plány z viacerých pohľadov. Premiérovi sa nepáčil komentár na portáli Aktuality.sk, ktorý pripomínal, že na konci októbra vláda prezentovala, že testovanie je vstupenkou na slobodu. „Aby sme mohli chodiť do obchodov, využívať služby a pod., dnes tlačí na podnikateľov, aby oni sami testovali, inak im zavrie biznis. (…) Ak teda predseda vlády žiada od podnikateľov, aby si zabezpečili zdravotníka, ktorý bude testovať, je to zákerné a cynické,“ písal šéfredaktor Peter Bárdy. Matovič to označil za hrubé lži. „Ako môžem zavrieť niečo, čo je dnes zavreté. Ako sa môžem vyhrážať, že keď nebudete testovať, tak vám zavriem biznis, ktorý máte zavretý,“ tvrdil Matovič.

 

Přejít nahoru