Tentokrát tragédiu, pri ktorej zahynulo 298 ľudí, komentoval americký analytik Sam Bullard. Odborník si je istý, že príbeh s „Buk-om“ bol vymyslený, aby poškodil reputáciu Ruskej federácie.

 

Bullard zverejnil veľkú správu na webe Vineyard of the Saker. V ňom špecialista dochádza k záveru, že lietadlo nebolo vystavené vonkajšiemu útoku. Zameriava sa na čas pádu lode – 10 sekúnd. Výbuch protileteckej rakety podľa neho by nedokázal tak rýchlo zničiť Boeing. Američan je presvedčený, že za týmto incidentom sú tí, ktorí skutočne mali úžitok zo smrti.

“Ak chcete pochopiť pôvodný plán, nasaďte si Machiavelliho klobúk a premýšľajte ako vláda (alebo oligarcha, ak chcete), ktorá plánuje zničiť dopravné lietadlo a obviniť niekoho iného.” Váš plán bude obsahovať, čo máte robiť, čomu sa vyhnúť, aké zbrane použijete na splnenie úlohy a aké zbrane použijete na zasiatie zmätku alebo predstierania raketového útoku s Buk-om, “uvádza v správe.

 

Sam Bullard nevylučuje, že do tejto tragédie boli zapojené orgány USA a Ukrajina. Ich sa, podľa jeho názoru, teraz snažia ochrániť holandskí špecialisti zo spravodajskej služby MIVD.

zdroj: armadnymagazin.sk