Magistrát Prahy obdaroval děti a seniory v nemocnicích

Ve spolupráci s městskými organizacemi se díky tomu mohlo z adventu těšit mnoho dětí, seniorů ve 12 různých zařízeních.

„Trávit Vánoce v nemocnici je psychicky náročné i za běžného stavu, natož během koronaviru, kdy jsou regulovány možnosti návštěv. Proto se snažíme dětem a seniorům zlepšit náladu a potěšit je drobnými dárky. Věřím, že jim alespoň částečně pomůžou překlenout dobu, kterou by nejraději trávili v domácím prostředí v obklopení svých nejbližších,“ řekl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Balíčky s drobnostmi a průvodními dopisy pro malé pacienty a seniory putovaly do všech pražských nemocnic a dalších zdravotnických a sociálních zařízení. Díky Botanické zahradě hl. m. Prahy, Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Lesům hl. m. Prahy, Pražským službám, Pražské energetice, ROPIDu, Zoologické zahradě hl. m. Prahy,  spol. MAIL STEP a magistrátním odborům dopravy, ochrany životního prostředí a médií a marketingu přesáhl počet 27 tisíc dárků.

„Letošní rok byl opravdu výjimečný a na mnohé lidi dopadla epidemie COVID-19 opravdu těžce. Proto jsem rád, že jsme mohli těm nejzranitelnějším udělat alespoň drobnou radost malým dárkem před blížícími se Vánocemi,“ řekl Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti.

V balíčcích pro malé pacienty byly pastelky, omalovánky, stolní hry, kvízy, hlavolamy, skládanky, leporela, časopisy, knížky a další zábavné i naučné dárky. Pro seniory putovaly do nemocnic hlavně časopisy, křížovky a knihy, které jim pomohou zpříjemnit dobu, kterou tráví v nemocničním prostředí.

„Dárky přítomnost rodiny a blízkých nemohou nahradit, věřím ale, že pražské balíčky přinesou alespoň trochu radosti dětem a starším lidem v nemocnicích nebo domovech pro seniory. Myslím na všechny pacienty, kteří tráví advent na nemocničních lůžkách, a přeji jim brzké uzdravení, aby si mohli užít Vánoce se svými nejbližšími,“uzavřela Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a sociální politiky.

(SCa)

Přejít nahoru