Včera složil poslanecký mandát předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Jako zdůvodnění uvedl, že nyní už se Sněmovna změní ve volební kolbiště a měli by v ní mluvit ti, kdo se budou o hlasy voličů ucházet. Což, jak deklaroval už v předchozích rozhovorech, nebude on, alespoň ve volbách do PS ČR. Ovšem jak uvedl v Prostoru X, politiky se nevzdává a nikam neodchází. „Já asi nikdy nepřestanu dělat politiku, jenom nebudu v Poslanecké sněmovně a budu se živit nějakým občanským povoláním,“ řekl.

Už se začaly množit spekulace, na jakou funkci se Miroslav Kalousek chystá. A není to nic jiného, než funkce oficiálně nejvyšší, tedy prezidentská. Komentátor Info.cz Martin Schmarcz myslí na budoucnost a podle něj už za 10 měsíců začne prezidentská volba na uvolněný úřad. A předpovídá, že nově zvolená Sněmovna současnou hlavu státu odvolá dříve, než jí vyprší mandát. Na to je ovšem v dolní komoře českého Parlamentu potřeba 120 hlasů.

„Do konce roku musíme mít nového prezidenta. Nevím, zda Topola s podporou Kaldy nebo Kaldu s podporou Topola, ale jednoho z nich,“ soudí komentátor. Dodejme, že Mirek Topolánek se už o prezidentský úřad ucházel. A nedostal se ani do prvního kola, obdržel 4,3 % hlasů.

Zkazky o začátku prezidentské kampaně zní také z ČSSD. „Mirek Kalousek právě odstartoval svoji cestu na Hrad!!! Vám to ještě nedošlo??!“ ptal se publika bývalý poslanec, ministr a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Kromě něj tuto myšlenku zastává i bývalý hejtman za ČSSD Michal Hašek. Ten ocenil, že souboje s Kalouskem měly úroveň, protože byl „mistr svého řemesla za českou pravici“. „Nesouhlasil jsem a nesouhlasím s jeho ‚tupými účetními operacemi‘, jak jeho práci označil jeho vlastní premiér Petr Nečas, ani s podobou jím zkonstruovaných a tehdejší koalicí ODS, TOP 09 a zbytku VV proválcovaných církevních restitucí,“ vzpomenul na Kalouskovo působení.

 

„Nicméně je hráč a dneškem rozehrává nejvyšší hru jeho politického života, ať už to přizná hned nebo až později. S dosavadními predikcemi to zamíchá víc, než si myslíme,“ mínil bývalý hejtman.

zdroj: zastavmezlodeje.com