Na tom istom fóre ruský prezident ale oponoval tuto dobu a vyvrátil ju. Podle neho je již velmi blízko konec liberálního trhového hospodárstva. Spôsobí ho obrovská moc oligopolov a digitálnych gigantov.

Putin řekl, že viera v to, že dosavadní ekonomický model je ještě možné nějak „resetovat“, to je v důsledku korona-pandémiou zapříčinenej, zcela nové situace ve světě ovlivnilo nereálne.

Podle ruského prezidenta stojíme na prahu nové, opakovaně předchozí epochy, když svět ovládne ducha či moloch absolutní digitalizace. V tomto novém světě už nebude jeho fundamentální reální ekonomika založená na lidské práci, protože v něm bude všechno rozvíjet v závislosti na umělé inteligenci (KI) ovládajúcej a určující všechno.

Proto se všechny společensko-ekonomické podmínky a aspekty tohoto nového světa budou diametrálně odlišovat od našeho světa, jehož korene spočítají ještě stále ve velké průmyslové revoluci 18. storočia.

Vladimír Putin uzavře své vývody zdůraznění, že osvědčené a zaběhlé mechanismy našeho světa, které dluho fungovaly, již již celkem opotřebovaly a nelze je více „resetovat“. Je přesto nemožné vyloučit donekonečnu vytvářet peníze z ničoho prostřednictvím Centrálních Bánk a dávat jim neustále na jejich neustále růstové dlhy, aby pak realizovaly ekonomické programy, které pomáhají existenci koncernov, aby pak robili zisky, z nichž neplatí žiadne dane.

S tým je jednou navždy brzy konec.

zdroj: hlavnespravy.sk

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]