Temné tajemství pirátů odhaleno! Až to Bartoš zjistí, bude zuřit

Podle Iva Vlasatého z republikového výboru Pirátů je nedostatek žen skutečný problém. „Dosud jsem popravdě říkal, že vnímám zlepšení. Teď nezbývá než přiznat: Máme problém. A docela mě mrzí, že i když je tu už pár let platforma Pirátek, nevidím už delší dobu vlastně žádnou aktivitu v tomhle směru,“ stěžuje si. Ve straně je prý také dost žen, „které jsou v otázce genderového zastoupení lhostejné a nechtějí do toho být zatahovány“.

V rámci diskuse o navyšování počtu ženských kandidátek pirátský diskutující Tomáš Guth Jarkovský dokonce prozradil, že v Pirátské straně dochází k sexuálnímu obtěžování či šikaně i napadání a nikdo to neřeší. „Další věc, která mi přijde, že velmi akutně chybí, je nějaký způsob jak nahlašovat a řešit sexuální obtěžování nebo obecně toxická prostředí. Ani vlastně nevím, co bych měl dělat s členem nebo členkou, kdyby se mi svěřil/a, že ji/ho nějaký výš postavený straník šikanuje nebo sexuálně obtěžuje/napadl, a třeba za kým ho mám poslat. Už jsme to dokonce párkrát v minulosti řešili a vůbec nic se nezměnilo, jenom všichni tak nějak tvrdíme, že jsme ti good guys a takové věci se přece ve straně nedějou, nebo možná všichni doufáme, že až se zveřejní výsledky z dotazníku Konsentu, že se to nějak samo vyřeší. Hej, dějou,“ konstatoval zostra.

Celá řada předvolebních průzkumů z poslední doby uvádí, že by koalice Pirátů a STAN mohla skončit na druhém místě a těsně atakovat hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. To působí mírnou nervozitu ve druhém z volebních bloků, koalici SPOLU. Tu tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Pokud by tyto dva volební bloky výrazně uspěly, měly by šanci převzít vládní otěže. Jenže, pokud by lepší výsledek utrhl blok vedený Piráty, ti měli jasný nárok na post premiéra. Pro ODS by to znamenalo neúspěch a křeslo současného předsedy by bylo ohroženo.

Jenže podle našich zjištění by Babišova porážka a odchod do opozice způsobily mezi některými opozičními představiteli strach. Z čeho? Z nástupu Pirátů.

“Pokud budete podrobněji sledovat činnost Pirátů ve Sněmovně i regionech, musí se vám ježit chlupy po celém těle. Podle mě jsou Piráti ještě větší hrozba než celý Babiš se svým cirkusem. Babiš dělá chyby a problémy spíš ze zmatku. Piráti naopak mají všechno nalinkované a naplánované a chtějí se moci chopit po bolševicku. Pročtěte si nějaké jejich diskuse. To je něco šíleného. Omezování svobody, vnucování ultraliberálních nesmyslů, udavačství, vyhazování za opačné názory a další šílenosti. Hezky to předvedli, když tlačili ODS k vyhození jejich vlastního zastupitele v Praze 6, protože moderoval protivládní demonstraci. Bartoš je možná normální, ale ty kohorty levičáckých puberťáků by nejradši vyrazili do třídního boje. Budou jiné názory likvidovat programově a chladnokrevně. Pořád tu někdo mele o nebezpečí komunistů. Kecy. Staří komunisti v KSČM, to jsou spíš takoví strejcové nebo byznysmeni, pravé nebezpečí pro zemi je v Pirátech. Hrozím se toho být s nimi ve vládě. Jenže tohle vám nikdo veřejně neřekne,“ řekl redakci opoziční zdroj z parlamentního zákulisí.

zdroj: zastavmezlodeje.cz

Přejít nahoru