Letní světová přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis letos bude

0
155
Zdroj EuroZprávy.cz

Dobrá zpráva pro všechny obyvatele a návštěvníky Brna a jižní Moravy je, že také letos festival Ignis Brunensis s velkolepými uměleckými ohňostroji připravil svůj další ročník. Aktuální vládní opatření a výhled na léto znamenají změny v dramaturgii i letošního čtyřiadvacátého ročníku.

Už na podzim a v prvních měsících roku bylo jasné, že ani letos se nebudou moci ohňostrojné show odehrávat na Brněnské přehradě, kde máme každoročně na plážích desetitisíce diváků v jednom místě. Proto  už v předstihu začalo vyjednávání na mezinárodní úrovni,“ uvedl za hlavního producenta Jiří Morávek, generální ředitel pořádající společnosti SNIP & CO.

Jako hlavní lokace ročníku 2021 byl vybrán hrad Špilberk: „Špilberk máme už přes dvacet let vyzkoušený v přehlídce každoročním konáním nesoutěžních ohňostrojných show. Osvědčenou ohňostrojnou lokací je brněnská pevnost podle dochovaných historických rytin a dokumentů už přes 300 let. V aktuální koronavirové době má pro nás navíc zásadní výhodu, že je ohňostroj nad městem vidět v okruhu několika kilometrů a diváky budeme mít nejen v tisících oknech, balkónech a terasách, ale také rozeseté v menších skupinkách po celém Brně i v dohledu mimo Brno,“ doplnil Jiří Morávek.

S potvrzenými účastnickými zeměmi, již posunutými z loňského ročníku, došlo k dohodě, že se jejich soutěžní show na přehradě posunou do roku 2022.

Zdroj: EuroZprávy.cz