Očkovat třeba odmítačov vakcín tajně během spánku, prohlásil filipínský prezident

Filipínští lékaři “nindžové” se možná brzy budou vkrádat do domácností neočkovaných lidí a očkovat jejich, zatímco spí. To je alespoň prezidentů nápad. Tento neortodoxní přístup ke zvýšení proočkovanosti propagoval Rodrigo Duterte během svého posledního pondělního projevu “Talk to the People”.

“Vím, že mnoho lidí ještě zvažuje,” citovaly prezidenta místní média. Najděte je tedy v jejich domovech. Vstupte do jejich domovů a očkujte jejich, dokud spí. Konec příběhu. Prezident dodal, že je připraven osobně vést noční očkovací zátahy.

Odcházejícímu prezidentovi není cizí používat k řešení různých problémů tvrdé metody. Nechvalně proslul násilným policejním zásahem proti drogové kriminalitě, který se podle kritiků rovnal masovému mimosoudnímu zabíjení.

Začátkem tohoto měsíce ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že 154 policistů zapojených do války proti drogám by mohlo být stíhaných za překročení pravomocí.

Duterte již dříve navrhl přístup, jehož cílem je neodmítat očkování. V červnu prohlásil, že ti, kteří se nenechají očkovat, by měli opustit zemi nebo být uvězněni a násilně očkováni. “Nechám tě zatknout a pak ti tu vakcínu píchnu do zadku,” varoval tehdy.

Přejít nahoru