Sociálními sítěmi se šíří informace, která pochází původně z Aeronetu a to, že Univerzitní klinika v německém Münsteru zastavila očkování svých 11 000 zaměstnanců posilovací 3. dávkou kvůli nezvykle vysokému počtu vedlejších příznaků

Sociálními sítěmi se šíří informace, která pochází původně z Aeronetu a to, že Univerzitní klinika v německém Münsteru zastavila očkování svých 11 000 zaměstnanců posilovací 3. dávkou kvůli nezvykle vysokému počtu vedlejších příznaků. Rovněž se prý má jednat o problémy spojené se záněty měkkých tkání.

Naše hodnocení: zavádějící

Podrobnosti: Nemocnice skutečně informovala o krátkém přerušení přeočkování 3. dávkou. Ovšem s tím, že 11 000 zaměstnanců chystá přeočkovat do konce roku. Přerušení bylo z důvodu toho, že se u některých zaměstnanců objevily drobné vedlejší účinky a ohrozit by to mohlo prodloužený víkend. Ve státě Severní Porýní-Vestfálsko bylo pondělí 1. listopadu svátkem a lidé jsou zvyklí si prodloužené víkendy vybírat volno. Nemocnice se rozhodla podat najednou 3. dávku očkování proti COVID-19 a očkování proti chřipce.

Více info na fakticke.info

Přejít nahoru