Epidemie? Sen mocných. Profesor Pirk mrazí 46 let starým důkazem

Pirk se přiznal, že se byl podívat na demonstraci na Staroměstském náměstí, ale „rychle z ní utekl“. Zmínil myšlenku francouzského filozofa Michela Foucaulta, že „epidemie infekční nemoci je snem všech mocipánů“. „Umožňuje jim absolutní kontrolu nad každým jedincem, izolovat města, nakupovat, co potřebují, a ještě jsou jim lidé vděční,“ přiblížil tuto myšlenku Pirk a připomenul, že pochází už z roku 1975.

Vadí mu, že se s „bolševickou jistotou“ tvrdí, že jedna cesta je správná a nedovoluje se dialog. „Profesoři z deseti nejlepších univerzit na světě se sešli v Anglii, jedna skupina byla pro tvrdý lockdown, druhá pro liberální přístup. Týden spolu odborně diskutovali, nenadávali si, a na konci týdne napsali společné prohlášení, ve kterém napsali, že obě cesty se neliší ani v počtu zemřelých, ani v počtu nemocných, a jediné, co zůstává otázkou při tvrdých a dlouhodobých restrikcích, je, kolik lidí zemře na jiná zanedbaná onemocnění,“ řekl na Letné a doplnil: „A nikdo jim neříkal, že jim mají sebrat titul.“

Pirk by si přál, aby slovo dostali odborníci, jako je profesor Beran. „Který je od nás jediný mezinárodně uznávaný,“ doplnil na závěr.

https://www.facebook.com/watch/?v=2968165180112811

zdroj: parlamentnilisty.cz

Přejít nahoru