Na společné večeři jsme se setkali také s naší milou eurokomisařkou Věrou Jourovou. Diskutovali jsme o tom, že je nutno razantně zvýšit cenzuru veřejných sítí na internetu, protože tam o nás, o politicích, píšou lidi moc nehezká slovíčka. A tomu musíme zatnout típec. Věrka nám řekla, že už ví jak na to, protože pracuje v Evropském parlamentu od roku 2014 a má tam spoustu užitečných kontaktů.

 

 

V Bruselu pršelo, ale Miloš byl velmi galantní a schoval mě pod deštníkem, který mu půjčila  Uršula von der Leyen. Bylo na něm logo EU. Na deštíku, deníčku, ne na Milošovi. A tak jsme se šli projít trochu na čerstvý vzduch.

 

Jak se ti líbí moje nové lodičky. Pěkná barva, že ? Stály jenom 450,- éček ( €uro). Ale deníčku, nikde ani muk. Koupila jsem si je z diet, které po příletu vyúčtuji sněmovně. 

 

 

Lavičky Václava Havla najdete skutečně ve všech evropských metropolích. My jsme u lavičky udělali pro fotografy Václavovo oblíbené Véčko. Na židlích jsou i Václavova známá srdíčka, která tak rád používal u každého svého podpisu. 

 

Setkali jsme se rovněž s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem a tlumočili mu oddanost České republiky myšlence společné Evropy.

 

Srdečně mě přivítal i generální tajemník NATO Jenss Stoltenberg. Vyjádřila jsem mu ochotu našich bezpečnostních sil zúčastnit se případných bojů o samostatnost Ukrajiny a třeba i položit životy našich vojáků za demokracii a  svobodu Ukrajiny. Snaha Ukrajiny vstoupit do struktur NATO, stejně tak snaha stát se členy EU je nám, Čechům, velmi blízká.

 

 

Generálnímu tajemníkovi NATO

@jensstoltenberg

jsem potvrdila, že naše vláda má v plánu co nejdříve plnit své závazky.

 

Milý deníčku. V Bruselu se mi strašně moc líbilo. Všichni na mě a na Miloše byli velice milí a usměvaví. Myslím si, že až dokončím svoji práci v Poslanecké sněmovně, mohla bych si sehnat nějakou pozici v sídle Evropské unie. Paní Uršula mi slíbila, že až se něco uvolní, dá mi vědět. Už se moc těším.

 

  Zdeněk Zbořil: "Nevolte Zemana!"

Ještě bych chtěla poděkovat našim parlamentním fotografům, kteří celou naši bruselskou misi fotografovali. Už jsem se pevně rozhodla, že i já budu mít své fotografy a budu vyrábět fotoknihy. Ne jen ta ošklivá čůza Schillerka. Ať to stojí, co to stojí.

Poslal: Julda Fulda

Komentáře