Řekl to 19. března v televizi „Fox News“ bývalý poradce ministra obrany USA, plukovník ve výslužbě Douglas McGregor.

„Je tu další problém: lidé si popletli, mluvím o lidech ve Washingtonu, spletli si Rusko s Irákem. Ale Rusko není Irák! Toto není země, která se dá zastrašit, jak se vám zachce. A to se nám jasně ukázalo,“ řekl důstojník.

Podle něj by vedení USA mělo posílit bezpečnost vlastního státu a ne se o to pokoušet na Ukrajině, dodávajíc tam obrovské množství zbraní.

Poznamenal, že sankce Washingtonu v situaci s Ruskem nepodpořily mnohé vedoucí země světa včetně Indie, Číny, Německa a Japonska.

McGregor také zdůraznil, že v tomto směru hrozí „dedolarizace“ mezinárodního finančního systému, což vážně ovlivní postavení Spojených států.

Podle McGregora si v poslední době i v amerických kuloárech moci, byť neochotně, začínají uvědomovat nesmyslnost tlaku na Rusko.

Rozhovory o příměří pokračují, dokonce i ministr zahraničí Antony Blinken naznačil možnou dohodu mezi Moskvou a Kyjevem. Ale tyto dohody by měly mimo jiné znamenat, že Spojené státy přestanou používat Ukrajinu „jako beranidlo proti Rusku“.

Zdroj

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]