Hašek je v Rusku kritizován: je to nacista. Bral miliony, když padaly jiné bomby

Sedmapadesátiletý Hašek vyjádřil svůj názor na Twitteru v reakci na prohlášení washingtonské hvězdy Alexandra Ovečkina , který je jedním z největších příznivců ruského prezidenta Vladimira Putina. V rozhovoru se zámořskými novináři Ovečkin řekl, že je proti jakékoli válce, ale nekritizoval Putina.

Zbabělci, lháři. Hašek se ostře pustil do Ovečkina kvůli Putinovi: Vždyť je to vrah!Jen sportovec? Kde. Ovečkin je Putinův symbol. A zbabělec

“Cože? Není to jen alibista, je to lhář! Každý dospělý člověk v Evropě dobře ví, že Putin je šílený vrah a Rusko vede válku proti svobodné zemi a jejím obyvatelům. NHL musí okamžitě ukončit smlouvy se všemi ruskými hráči. Každý sportovec reprezentuje nejen sebe a svůj klub, ale také svou zemi a její hodnoty a činy,” řekl Hašek a dodal, že pokud kanadsko-americká soutěž selže, bude nepřímo zodpovědná za smrt na Ukrajině.

Podle očekávání se kritická slova dvojnásobného vítěze Stanley Cupu setkala v Rusku s velkou nelibostí. “Velký Dominátor se svými výzvami proměnil v pouhého nacistu. V jeho očích je současná situace na Ukrajině pravděpodobně vinou našich kluků, kteří dlouhá léta hráli v severoamerické lize. Ale je velmi těžké najít jinou vinu než to, že jsou to Rusové,” uvedl Sovětskij sport a poukázal na fakt, že i mezi ruskými hokejisty existují rozdílné názory na politiku. Zatímco Ovečkin je Putinovým obdivovatelem, další útočník Artěmij Panarin je velkým kritikem ruského prezidenta.

Podle ruského deníku nikdo z hokejistů nepodporuje dění na Ukrajině a všichni si přejí mír. “Ale lidé jako Hašek se je snaží vymazat z normálního života jen proto, že patří k určitému národu,” řekl Sovětskij sport a dodal, že ruský (sovětský) národ zachránil Haškovy předky před nacistickým Německem a díky milionům padlých ruských vojáků mohl český brankář v klidu hrát hokej.

Haška kritizoval i bývalý reprezentační útočník Koževnikov, který zmínil, že když byla v roce 1999 bombardována bývalá Jugoslávie, Hašek hrál v NHL. Do akce NATO se v té době zapojily také Spojené státy. “Kdyby tehdy přišel za vedením Buffala a řekl, že odmítá hrát za americký klub kvůli bombardování NATO, pak by dnes svá slova bral vážně. Ale neudělal to. Zatímco na Bělehrad létaly bomby, Čech vydělával miliony,” řekl Koževnikov pro allhockey.ru.

zdroj

Přejít nahoru