Papež František

Během svého týdenního projevu papež řekl, že v případě termonukleární války by lidstvo muselo „začít od nuly“.

„Zdá se, že naše představivost se stále více soustředí na představu konečné katastrofy, která nás vyhladí,“ řekl papež František.

„Co se stane s případnou jadernou válkou?“ zeptal se.

„Den po ní“ – pokud ještě budou existovat dny a lidské bytosti – bude muset začít znovu od nuly. Zničit všechno, aby se začalo znovu od nuly.“ Píše portál Summit News.

Papež zdůraznil, jak se v našem podvědomí „prosazují apokalyptické „obrazy potopy“, což je odkaz na biblické vyprávění o potopě, které se nachází v knize Genesis.

Navzdory papežovu varování je podle nového průzkumu veřejného mínění ohromující třetina Američanů ochotna riskovat jadernou válku v boji proti Putinovi.

Účastníci průzkumu agentury Pew byli dotázáni, zda jsou proti nebo podporují „podniknutí vojenské akce, i kdyby to znamenalo riziko jaderného konfliktu s Ruskem“.

RSS Protext – kultura

  • Ministr Lipavský uvedl do funkce novou generální ředitelku Českých center
    Praha 1. prosince 2023 (PROTEXT) - Generální ředitelkou Českých center se stává Jitka Pánek Jurková. Do vedení sítě českých kulturních institutů v zahraničí přichází po šesti letech řízení jednoho z nich, Českého centra v Bruselu. Do funkce Pánek Jurkovou 1. prosince 2023 jmenoval ministr zahraničních věcí Jan Lipavský na základě výsledků výběrového řízení. Česká centra […]
  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]