Kopřivový zubní prášek je vynikající čisticí a hojivý prostředek

Vše sušte na tmavém místě. Namelte je v mlýnku na kávu. Pro snadné mletí je třeba nejprve odstranit všechny stonky, i ty malé, protože obsahují silná vlákna. Abyste předešli zubnímu kazu a zánětu dásní, stačí jednou za jeden až dva týdny použít kopřivový zubní prášek.

Pokud nejste příliš líní, můžete přidat také mleté kořeny kopřivy. Dodají kompozici žlutý odstín a ještě příjemnější chuť. Kopřivový zubní prášek je vhodný při krvácení dásní díky jedinečným hemostatickým a protizánětlivým vlastnostem kopřivy.

Zubní prášek si můžete snadno vyrobit i z jiných rostlin. Zde jsou některé byliny vhodné do zubního prášku:

Kopřiva, kardamom, koriandr, hřebíček, kurkuma, skořice, zázvor, koprové semínko, osiková kůra, březová kůra (neutrální chuť, užívejte více než 50 % jako lehkou složku), kůra granátového jablka (příjemná kyselá hořká chuť, navíc velmi užitečné vlastnosti ), řebříček, černý pepř, heřmánek, tymián, echinacea, šalvěj, bobkový list.

Nejprve je třeba vše důkladně vysušit. Poté je co nejjemněji umelte v mlýnku na kávu. Pečlivě rozemletý prach z jakékoli byliny vám dokonale vyčistí zuby. Aby výsledná směs získala ušlechtilou chuť, doporučuje se přidat do výsledné směsi některé aromatické bylinky, jako je stévie, máta a schizandra.

Vyberte si libovolné bylinky a vytvořte směs, která vám bude chutnat. Zkuste experimentovat a získejte směs, která je nejen příjemná a voňavá, ale také užitečná pro vaše dásně a zuby, přírodní zubní pudr.

Malé doporučení pro výběr bylinek do zubního prášku: Každý si může vybrat individuální směs bylinek podle indikací vlastních onemocnění nebo pro jejich prevenci. Vše v člověku je vzájemně propojeno. Onemocnění jakýchkoli orgánů ovlivňuje zuby. Taková metoda diagnostiky existuje. Proč si tedy nečistit zuby právě tou bylinou, která dokáže léčit nemocné orgány?

A několik dalších doporučení.

Bělící a oplachovací roztok. Bělení a oplachování můžete provést roztokem kuchyňské soli a jedlé sody. Celý postup by měl přinášet především radost. Jedlá soda normalizuje kyselost téměř okamžitě. Pro vaši informaci: jedlá soda s peroxidem zmírňuje nejpokročilejší onemocnění dásní již po dvou až třech aplikacích.

Vzpomeňme si, jak si čistili zuby naši předkové, když ještě nebyly vynalezeny moderní zubní kartáčky. Zeptejte se starších lidí a oni vám řeknou úžasné věci:

Ukázalo se, že v létě se zuby čistily čerstvými bylinami a v zimě suchými. Prostě si vybrali stéblo trávy, které se jim líbilo, a vyčistili si zuby. Představte si, že by naši předkové měli na každý den novou “zubní pastu”. Zuby a dásně dostaly kompletní sadu vitamínů, mikroživin od samotné matky přírody.

Zuby si můžete čistit také tvrdým ovocem a zeleninou (jablko, hruška, mrkev, petržel). Naše babičky a dědečkové si čistili zuby dřevěným popelem, dřevěným uhlím, stroužky česneku, kamennou solí (můžete použít mořskou sůl), hlínou, drcenými vaječnými skořápkami nebo křídou a nasekanými bylinkami. Jak bohatou a zdravou stravu měli naši předkové! A zuby byly neporušené! Žvýkání pryskyřice z jehličnatých stromů bylo v dětství oblíbenou zábavou dětí a žvýkání medu s medovými plásty vám vyčistí zuby stejně dobře…

zdroj

Přejít nahoru