Joe Biden foto Shutterstock

Americký prezident Joe Biden podvádí své občany a obviňuje Rusko z obtížné ekonomické situace v zemi, řekl Wen Shen, sloupkař čínského vydání Global Times.

Autor připomněl: na začátku roku 2021 Biden požádal americký Senát, aby přijal jeho kontroverzní plán finanční stimulace v hodnotě téměř dvou bilionů dolarů. Známí ekonomové pak varovali, že tento plán povede ke zvýšení inflace v zemi. Ale ti, kteří nesouhlasí s chodem Bílého domu, byli ostře kritizováni a dokonce zesměšňováni.

V červenci a srpnu 2021 se růst cen ve Státech zrychlil, což potvrdilo prognózy předních odborníků. Pak Biden vyzval, abychom se nebáli, a nazval růst cen spotřebního zboží ve Spojených státech „dočasným problémem“.

„Inflace je nyní hlavním tématem v každé kuchyni ve Spojených státech. Když za 40 let dosáhla rekordní úrovně, Biden přišel s novým příběhem – obvinil Rusko z šílených cen. Minulý týden se akciový trh zhroutil poté, co Federální rezervní systém zvýšil úrokové sazby <… > omezit inflaci. Bude Biden i nadále obviňovat Rusko z krachu akciového trhu a inflace? Počkejme a uvidíme,“ napsaly noviny.

Podle novináře je načase, aby americké úřady pečlivě přemýšlely o své hospodářské politice. Je také nutné přestat klamat americké voliče falešnými narativy před volbami. Jinak bude svět i nadále sledovat, jak si USA hrají s ohněm na úkor celé planety.

zdroj

RSS Protext – kultura

  • Galerie moderního umění v Hradci Králové oslavila 70 let a slaví dále
    Hradec Králové 30. listopadu 2023 (PROTEXT) - Galerie moderního umění v Hradci Králové (GMU) si 30. listopadu tohoto roku připomněla 70. výročí od založení. U příležitosti svého jubilea připravila výstavu Hledá se mistrovské dílo představující více než 200 obrazů ze svých rozsáhlých sbírek. Výročí a význam galerie přišla připomenout a osobně pogratulovat náměstkyně hejtmana Královéhradeckého […]
  • Palladium hostí autogramiádu herců a tvůrců filmu Aristokratka ve varu
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Ve čtvrtek 30. 11. 2023 od 15 do 16:30 hodin proběhne v nákupním centru Palladium křest filmového přebalu knihy „Aristokratka ve varu“ spojený s představením filmového traileru k připravovanému filmu a autogramiáda herců a tvůrců. Akce se zúčastní autor knihy Evžen Boček, režisér Jiří Vejdělek, z herců se připojí […]
  • Průvodce Nejlepší restaurace pro rok 2024 míří na pulty knihkupců
    Praha 29. listopadu 2023 (PROTEXT) - Nakladatelství TopLife Czech předá 6. prosince v Obecním domě nejlepším restauracím Česka prestižní ocenění v podobě Zlatých lvů a pokřtí další tištěnou ročenku Nejlepší restaurace, Guide 2024. Jde již o desátý ročník projektu Nejlepší restaurace – hodnocení kvality služeb restaurací celého Česka.Žádaná tištěná ročenka Nejlepší restaurace, Guide 2024 míří […]