Norské feministce hrozí tři roky vězení za to, že řekla, že biologičtí muži nemohou být lesbičky

Christina Ellingsenová z globální feministické organizace Women’s Declaration International (WDI) je vyšetřována policií za to, že toto tvrzení uvedla v tweetu, ve kterém kritizovala trans aktivistickou skupinu FRI.

“Proč FRI učí mladé lidi, že muži mohou být lesbičky? Není to konverzní terapie?” Ellingsen údajně tweetoval.

Zpochybnila také legitimitu poradkyně FRI Christine Jentoftové, která se identifikovala jako lesbička, přestože se narodila jako biologický muž.

“Jentoft, který je muž a poradce v FRI, se prezentuje jako lesba – to je to, jak je organizace, která údajně pracuje na ochraně zájmů mladých lesbiček. Jak pomáhá mladým lesbám, když i muži tvrdí, že jsou lesbičky?” Ellingsen údajně řekl.

“Jsi muž. Nemůžete být matkou,” řekla Ellingsenová údajně Jentoftovi. “Normalizovat myšlenku, že muži mohou být matkami, je definovaná forma diskriminace žen.”

“Amnesty International také obviňuje Ellingsena z obtěžování za to, že řekl, že Jentoft je muž v národní televizi,” píše Reclaim the Net.

Norské zákony o zločinech z nenávisti byly v loňském roce drakoničtější, aby se kritika genderové ideologie stala zločinem a Ellingsenové hrozí až tři roky vězení, pokud bude odsouzena.

“Pro určité skupiny je skutečnost, že ženy a dívky jsou ženy a že muži nemohou být ženy, dívky, matky nebo lesbičky, považována za nenávistnou,” řekla Ellingsenová Reduxxu a dodala, že policie ji vyšetřuje za “kampaň za práva žen”.

“Skutečnost, že policie je právně schopna vyšetřovat a pronásledovat ženy, které se angažují v oblasti práv žen, je znepokojující,” řekl Ellingsen.

“Jedná se o nové území v Norsku, takže výsledek vyšetřování je důležitý, a to jak v případě, že bude případ odložen, tak v případě, že povede k soudu,” dodala.

Precedens však již byl stanoven případem z roku 2021, kdy byl norský muž uvězněn na tři týdny a pokutován za “nesprávné pohlaví” někoho, kdo se na Facebooku identifikuje jako transgender.

Zatímco Američané čelí zákazům sociálních médií pouze za to, že říkají, že muži nemohou být ženami, v některých evropských zemích hrozí skutečné uvěznění.

Podobné hrozby jsou také proti těm, kteří kritizují LGBT hnutí.

Přejít nahoru