Velká krize teprv přijde: Potraviny budou vzácnost i u nás? Likvidace farmářů nejen v Nizozemí? Kdo stojí za požáry v potravinářských firmách po celých USA? Rockefelleři vědí své. Myslí si, že jsme jen ovce vedené na porážku?

Nizozemsko a Spojené státy, dva největší světoví vývozci potravin, čelí nepříznivým podmínkám, které by mohly mít velký vliv na budoucnost zemědělství a v konečném důsledku na obrovskou krizi v potravinářském průmyslu. Problémy jsou – zdá se – různého charakteru, ale vedou ke společnému výsledku, který navíc předpovídají „vizionáři“ Nového světového řádu.

V Nizozemsku se již řadu dní konají masové demonstrace zemědělců proti rozhodnutí úřadů zavřít desítky zemědělských podniků včetně farem pro chov skotu pod záminkou snížení emisí dusíku. Zemědělci okupují silnice včetně dálnic v blízkosti německých hranic, aby upozornili veřejnost na katastrofu, která ohrožuje jejich odvětví. Shromažďují se před sídly veřejných institucí – radnicemi nebo budovami ministerstev.

Celonárodní povstání
Na jednom z prvních velkých protestů se 22. června sešly tisíce řidičů traktorů na cestě do centra města Stroe. Ve městě Epe farmáři zapálili oheň u vchodu do radnice. V neděli se mimo jiné konaly demonstrace na podporu zemědělců v Eindhovenu. Rybáři z Lauwersoogu zablokovali místní přístav.

Na 4. července byla vyhlášena celostátní blokáda strategických míst jako jsou letiště, přístavy a sklady potravin. V reakci na to úřady zmobilizovaly pořádkové síly s obrněnými vozidly.

Zemědělci blokovali několik zemědělských distribučních center. Traktory rozmístili na přístupových cestách a objevili se i na klíčových dopravních uzlech v celém Nizozemsku. Už ráno zpravodajské služby odhadovaly počet účastníků na desetitisíce. Odpoledne byly mimo jiné hlášeny blokády 40 distribučních center a řetězců supermarketů.

Důvodem celonárodního povstání je stále totéž: Oznámení vlády z 10. června o plánu snížit emise dusíku až o 70 %. Jedná se o 131 vybraných oblastí, především v blízkosti přírodních rezervací a jiných chráněných míst. Podle oficiálních plánů se má tato “klimatická idea” realizovat do roku 2030. Nizozemská média uvádějí, že v důsledku toho budou tamní zemědělci nuceni zbavit se přibližně 30 % svých hospodářských zvířat.

Klimatická revoluce
“Uvědomujeme si, že to bude mít obrovský vliv na zemědělce. Toto odvětví se změní. Bohužel nemáme jinou možnost, než snížit emise dusíku,“ řekl premiér Mark Rutte. Podle úřadů jsou zemědělci zodpovědní za 16 % národních emisí skleníkových plynů. Jednotlivé provincie jsou povinny přijít s vlastními způsoby snižování v živočišné výrobě, jakož i ve stavebnictví a dopravě.

“Máme dva ministry zemědělství. Jeden pro přírodu a dusík a druhý pro zemědělství obecně. Oba říkají, že nemusíme vyrábět vlastní potraviny, můžeme je jednoduše koupit odjinud,“ hodnotí Sieta van Keimpema z představenstva organizace Farmers Defence Force. Podle nich potravinová bezpečnost vůbec není problém. A nedívají se na to, co se děje ve světě. Dodává, že mají jen svůj vlastní program, kterým je vyhnat zemědělce z Nizozemska – a využít jejich půdu pro své vlastní účely.

Vláda počítá s tím, že zemědělci se dohodnou na podílu z více než 24 miliard eur vyčleněných na zmírnění následků opatření klimatické revoluce. Proč bylo Nizozemsko stanoveno jako první evropský cíl? Tato relativně malá, ale velmi hustě osídlená země – což zní možná překvapivě – je druhou zemí na světě, pokud jde o hodnotu zemědělského exportu.

Vlna požárů ničí potravinářské provozy
Lídr zmíněné klasifikace, Spojené státy, zaznamenal v posledních měsících problémy jiného druhu. Nevídanou “shodou okolností” se zemí šíří vlna požárů, které ničí potravinářské závody, sklady a další různé podniky zabývající se souvisejícími činnostmi.

V dubnu požádal tvůrce amerického podcastu Black Conservative Patriotsvé posluchače, aby nahlašovali informace o požárech v potravinářských závodech. Vznikl seznam více než 20 případů za první čtyři měsíce letošního roku. Závod na zpracování zeleniny a ořechů v Dufuru ve státě Oregon, závod na zpracování masa v Conway (New Hampshire), továrnu na výrobu salátů Taylor Farms v Salinas v Kalifornii, přední státní výrobce ovoce a zeleniny Rio Fresh v San Juanu v Texasu…

Pozoruhodné přitom je, že mnohé požáry provázely výbuchy. Koncem května 2022 silný požár v oblasti Howard Lake v Minnesotě zachvátil jednu z budov patřících k velké drůbežářské farmě, v důsledku čehož uhynuly desetitisíce kusů drůbeže. Postihlo to rodinnou společnost Forsman Farms, která působí od roku 1918 a prodává denně více než 3 miliony vajec předním maloobchodníkům v zemi.

Autor You Tube kanálu Poplar Preparedness zveřejnil a diskutoval o analogickém seznamu již koncem června – obsahoval téměř 30 položek, navíc zdokumentovaných odkazy na podrobné mediální pokrytí požárů.

“Samozřejmě i za normálních okolností dochází k požárům s určitou frekvencí, ale tak velký počet požárů v tolika potravinářských zařízeních v tak krátké době je přinejmenším zarážející,” upozorňuje.

Poukazuje na to, že popsané nehody korespondují s dalšími incidenty, které by mohly vést k obrovským problémům s přístupem k potravinám ve Spojených státech. Železniční společnost Union Pacific, kterou vlastní globální investiční fondy Blackrock a Vanguard, částečně zastavila přepravu hnojiv a obilovin. Pod záminkou ptačí chřipky se masově vybíjela kuřata a krůty; vláda zavedla dotace pro zemědělce, pokud se vzdají úrody…

Předpověď

Kybernetická sekce FBI vydala varování před zvýšenou hrozbou kybernetických útoků na potravinářské podniky .

„Výrazné narušení produkce obilí by mohlo ovlivnit celý potravinový řetězec, protože obilí se nespotřebovává jen lidmi, ale používá se i jako krmivo pro hospodářská zvířata… Kromě toho by výrazné narušení produkce obilí a kukuřice mohlo ovlivnit obchod se surovinami a zásobami, “ uvádí zpráva.

“Co hodit na gril? Američané mají těžký úkol,“ konstatovala stanice TVP Info několik dní před státním svátkem Spojených států 4. července. Ceny hamburgerů, hotdogů i brambor strmě stoupají.

Podle odborů zemědělců bude i vánoční grilovačka nejméně o 20 procent dražší. Hovězí maso, kuřecí křídla dosáhly rekordní ceny. “Možná se budeme muset obejít bez něj,“ navrhl pokrokový komentátor.

“Tuto válku vyhrajeme, jen Haag o tom ještě neví,“ tvrdí odhodlaně holandští farmáři, kteří zorganizovali jednu z blokád. Jsou přesvědčeni, že je podporuje většina obyvatelstva, a zatím neustupují policistům, kteří požadují odblokování silnic. Američtí zemědělci mají ještě těžší situaci, protože bojují proti „neviditelnému“ soupeři, respektive nepříteli.

Obě bitvy směřují k naplnění „prorocké předpovědi“ Rockefellerovy nadace o velké potravinové krizi, která prý přijde do šesti měsíců.

Předpověď – nebo plán?

Zdroj.

Přejít nahoru