Václav Klaus: nastal čas začít připravovat odchod naší země z EU

„Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí Evropské unie zahájit s Českou republikou řízení kvůli takzvanému nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti,” říká bývalý prezident Václav Klaus.

Dodává, že Evropská komise tímto krokem ukázala skutečné postavení České republiky v EU.

„Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Není to žádná banalita, jde o novou, dosud nevídanou věc,” prohlašuje Klaus.

Ve svém prohlášení odmítá připuštění přeměny ČR na multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, které jsou nyní k vidění ve Francii a Velké Británii.

„Odmítáme argument, že musíme být u toho, že musíme být přítomni v evropském rozhodování, že musíme být v takzvaném tvrdém jádru unie. U rozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme. Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás, rozhoduje se o nás,” pokračuje v prohlášení bývalý prezident ČR.

Dále odmítá „zhoubnou, silou prosazovanou politiku Evropské unie jako celek”.

„Z toho všeho plyne jediný možný a zároveň jediný nutný závěr. Nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků, a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit,” uzavírá Klaus.

Prohlášení Václava Klause a Institutu Václava Klause navazuje na rozhodnutí Evropské komise zahájit řízení, které může vést zavedení sankcí proti Česku, Polsku a Maďarsku.

https://www.facebook.com/watch/?v=1023887217748940

zdroj: cz.sputniknews.com /2017

Přejít nahoru