Zelenskyj: Pokud Ukrajina nevydrží, tak se válka rozšíří na další území a možná i na jiné kontinenty

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj řekl, že válka skončí vítězstvím Ukrajiny, nebo až si to Rusko bude přát. Poznamenal také, že pokud Ukrajina neodolá ruské agresi, tak se válka rozšíří na další území a možná i na jiné kontinenty, uvedl server Unian.

Zelenskyj je realista, co se týče toho, kdy válka skončí. Chápe, a chápou to podle něj i Ukrajinci, že na ukrajinském území probíhají největší vojenské operace od druhé světové války. Během nich dochází k mučení, znásilňování, raketovým útokům na civilisty a dalším válečným zločinům. A nenalhává si, že to jen tak skončí.

Poteče mnoho krve a bude vystřeleno mnoho nábojů, raket a možná ještě horších, daleko smrtonosnějších věcí. Ať už válka skončí jakkoli, bude to těžce vybojované, krvavé a smutné vítězství. Prezident však nabídl řešení celého konfliktu. Neobejde se to bez pomoci ostatních států civilizovaného světa.

Jak porazit Rusko?

„Skončí to, až vyhrajeme nebo až to bude chtít Ruská federace. Může se stát, že Ruská federace skončí, až když bude mít pocit, že je slabá, izolovaná a nemá žádné partnery,“ řekl prezident na summitu New York Times a informoval o tom oficiální web prezidenta Ukrajiny.

Podle Zelenského je důležité, aby civilizovaný svět i nadále podporoval Ukrajinu a zároveň co nejvíce sankcionoval Rusko. Musí být odstřižení od světa, oslabení a ponecháni napospas vlastním imperialistickým ambicím se všemi jejich ponurými následky.

Zároveň Zelenskyj vyjádřil vděčnost za pomoc Ukrajině a podporu ukrajinských občanů, kteří museli mnohdy opustit své domovy na útěku před válkou. Nabádal ostatní země, aby se nenechaly vtáhnout do víru ruské rétoriky, která se mnohdy pomocí propagandy snaží poštvat občany jednotlivých států proti ukrajinské věci.

Podle něj se cena konfliktu neměří v dolarech, eurech, korunách ani zlotých, ale v životech ukrajinských občanů. Ti podle něj nebojují pouze za svobodu Ukrajiny, ale také za svobodu celého světa.

Zdroje: Unianoficiální web prezidenta Ukrajiny

Přejít nahoru