Ukrajina žádá OSN o zrušení členství Ruska

Ukrajina žádá OSN o zrušení členství Ruska

Ukrajina v neděli vyzvala členské státy OSN, aby zbavily Rusko práva veta v Radě bezpečnosti organizace a vyloučily ho z tohoto světového orgánu, uvedlo v pondělí kyjevské ministerstvo zahraničí.

0
99
Zelenskij prezident Ukrajiny screenshot foto youtube

V rozhovoru pro německou tiskovou agenturu dpa náměstek ukrajinského ministra zahraničí Andrij Melnik krátce před prohlášením ministerstva uvedl, že Ukrajina naléhavě potřebuje západní tanky, stíhačky, válečné lodě, raketomety a munici.

Bývalý velvyslanec v Berlíně řekl, že to je jeho jediné přání k Vánocům, a že pokud nebude splněno, válka se protáhne a přinese Ukrajině další utrpení, smrt a zkázu.

Melnik zdůraznil, že Kyjev je velmi vděčný za „nové, odvážné kroky“, které Spojené státy podnikly, ale je podle něj jasné, že „je třeba prolomit ještě mnoho tabu“.

Během návštěvy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ve Washingtonu minulý týden přislíbil americký prezident Joe Biden Ukrajině novou vojenskou pomoc ve výši 1,85 miliardy dolarů, včetně raketových systémů protivzdušné obrany dlouhého doletu Patriot.

RSS Protext – kultura

  • Vzpěračky Masters nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU pro Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Skupina vzpěraček Masters se rozhodla udělat něco neobvyklého a zábavného pro dobrou věc. Nafotily kalendář na rok 2024 v RETROAUTOMUZEU, kde se nachází sbírka historických automobilů. Je plný barevných a originálních snímků, na kterých vzpěračky pózují s různými vozidly z minulosti.Kalendář je určen pro podporu Nadačního fondu Úsměv nejen […]
  • Konference Creative Edge představí umělou inteligenci v kontextu vizuální kultury
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - Dne 22. ledna 2024 v pražském CAMPu proběhne konference Creative Edge. Stane se místem setkání předních myslitelů, umělců a technologů se zájmem o AI. Hlavním lákadlem konference je Luba Elliott je britská kurátorka a výzkumnice specializující se na umělou inteligenci v kreativním průmyslu a dále německý umělec a světový […]
  • Vyšla kniha Marketing a PR v architektuře
    Praha 7. prosince 2023 (PROTEXT) - První publikace svého druhu přehledně shrnuje všechny způsoby marketingové prezentace a komunikace v oblasti architektury a interiérového designu. Úvodní slovo ke knize Radka Váni napsala světoznámá architektka Eva Jiřičná.Autor s dvacetiletou zkušeností v oboru přehlednou formou vysvětluje krok po kroku, jak správně komunikovat v oblasti architektury.Od stanovení základní marketingové […]