Americký senátor: Válka s Ruskem byla naplánovaná už před deseti lety

Naposledy jsem si zkontrolovala, že  Ukrajina není v NATO, ale naopak Severoatlantická aliance se centimetr po centimetru přiblížila k Rusku,” replikuje Kim Iversen, americká novinářka,  na Bidenova slova  v pořadu The Kim Iversen .

O situaci, která už nemusí být studenou, ale horkou válkou mezi Ruskem a NATO, Kim Irvesen diskutovala se senátorem a bývalým plukovníkem Richardem Blackem.

„Mám pocit, že míříme do vážné světové války,” říká v úvodu rozhovoru Kim Iversen.
„Domnívám se, že to bude horká válka, že to je na spadnutí. Od roku 2014, kdy prezident Barack Obama schválil puč, který svrhnul zvolenou ukrajinskou vládu a nainstalovali jsme revoluční „lovce“, poté jsme Ukrajinu začali zaplavovat velmi pokročilými zbraněmi, vybudovali jsme velmi robustní ukrajinské síly a ty zahájily válku proti rusky mluvícím oblastem, hlavně na Donbasu, 14 tisíc lidí zemřelo ještě před tím než se vůbec Rusko zapojilo do války,”…říká senátor Richard Black.
„Rozhodnutí o válce nepřichází tak spontánně jak si myslíme, jak je to obvyklé ve filmech, ale geopolitická témata jsou plánována desítky let dopředu a tato nevyhnutelná eskalace byla naplánována už před deseti lety,”… pokračuje Black.

zdroj

 

Přejít nahoru