Podivuhodná teleportace v Austrálii! Ani dlouhé vyšetřování ji neobjasnilo

V roku 2001 prebehla austrálskymi médiami správa, že v austrálskom mestečku Gundiah sa podľa hlásenia polície odohral únos v tom čase 22-ročnej ženy takým záhadným spôsobom, že austrálske úrady tomu nechceli ani veriť.

Prípad, ktorý sa zapísal do histórie ufológie, je dodnes nevysvetlený. Čo sa v ten osudný večer roku 2001 odohralo?

Tajomný svetelný lúč

Mestečko Gundiah sa nachádza v austrálskom štáte Queensland 224 kilometrov od jeho hlavného mesta Brisbane. Dnes by toto mestečko s asi 400 obyvateľmi nebolo ničím zaujímavým, nebyť 4. októbra 2001, kedy sa v miestnom kempe odohrala veľmi zvláštna udalosť.

V kempe v tú noc boli aj Keith Rylance so svojou manželkou Amy a jej obchodnou partnerkou Petrou Hellerovou. Keith Rylance sa o 21:30 pobral spať do spálne svojho prívesu, zatiaľ čo Amy vo vedľajšej miestnosti pozerala televízor. Petra Hellerová bola ubytovaná v samostatnom prívese tesne vedľa nich.

O 23:15 už boli podľa neskorších výpovedí všetci traja v posteli, kedy už spali. A práve vtedy sa prebudila Amy, ktorú vystrašil vonku nejaký hluk, a tak sa zo spálne išla pozrieť do vedľajšej miestnosti prívesu. Tam zbadala, že cez rozbité okno svietil do prívesu svetelný lúč štvorcového prierezu.

Vtedy sa prebudila aj Petra, ktorá si to okamžite zamierala do prívesu Keith a Amy. Keď vošla do prívesu zostala v šoku, pretože videla ako nejaký svetelný lúč prepravuje v tom momente už ležiacu Amy von oknom k diskovitému objektu, ktorý stal v kempe. Petra z obrovského šoku stratila vedomie.

Keď sa o pár minút prebrala, začala hystericky kričať, načo sa zobudil Keith. Potom, čo mu Petra opísala, čo sa v prívese odohralo, nechcel Amyin manžel veriť vlastným ušiam. Okamžite začal prehľadávať najprv ich príves, potom príves Petry i okolie kempu. Keď však svoju manželku Amy nenašiel, spoločne s Petrou o 23:40 hodine zavolali políciu, ktorej rozpovedali, čo sa v kempe odohralo.

Teleportácia alebo únos?

Policajti ani nechceli veriť tomu, čo počuli od Keith a Petry. Bolo to pre nich absolútne bizarné, a skôr uvažovali o násilnom trestnom čine, ako o únose mimozemšťanmi. Policajti prišli na miesto činu, aby celé hlásenie dôkladne vyšetrili. Vyšetrovanie ukázalo, že Amy Rylance skutočne niekde zmizla, na prívese bolo rozbité okno, ktoré bolo navyše poškodené aj nejakým veľkým teplom.

Policajti však neverili tomu, že by sa odohralo niečo také, ako opisovala Petra Hellerová. Všetko sa však otočilo asi o tri hodiny neskôr, keď Keithovi volala Amy z čerpacej stanice BP z mesta Mackay, ktoré je vzdialené od Gundiahu zhruba 750 kilometrov.

Rozrušená Amy vôbec nevedela ako sa mohla dostať do tohto mesta, kde bola najprv vyšetrená v nemocnici, a potom išla na policajnú stanicu, kde podala výpoveď o tom, že bola niekým unesená. Celý prípad začali vyšetrovať policajti z mesta Tiara, Maryborough a Mackay.

Pri vypočúvaní Amy Rylance uviedla, že po únose z prívesu sa prebudila v akejsi štvorcovej miestnosti, kde okolo nej stáli bytosti podobajúce sa ľuďom, ktoré boli oblečené v oranžových kombinézach, ktorým bolo vidieť len oči, ústa a nos. Potom sa náhle prebrala na mieste, ktoré nepoznala.

Po dlhšom blúdení narazila na cestu, ktorá ju doviedla k čerpacej stanice BP v meste Mackay. Ako sa dostala za 3 hodiny do mesta vzdialeného od kempu 750 kilometrov nevedel vysvetliť nikto. Policajné vyšetrovanie ukázalo, že Amy mala na pravom stehne akúsi trojuholníkovú značku, a čo bolo záhadné, jej vlasy, ktoré mala ešte v ten večer zafarbené, už mali na korienkoch pôvodnú farbu, čo naznačovalo, že musela byť mimo viac než pár hodín.

To isté si Amy všimla aj na ochlpení nôh. Nohy si v ten večer tiež holila, no vyzeralo to tak, ako keby bola preč niekoľko dní, pretože chlpy na nohách boli už opäť dorastené.

Ani niekoľkomesačné vyšetrovanie nedokázalo odpovedať na otázky, ktoré si Amy dáva už 15 rokov od toho osudného večera. Kto vlastne stál za únosom? Boli to mimozemšťania alebo niekto iný? Celý prípad je odložený ad acta a záhada únosu alebo teleportácie stále pretrváva.

(KPa, skn.cz, Foto: skn.cz)

Přejít nahoru