Šokující varování německého časopisu před blonďatými rodinami

S neuveriteľným článkom prišiel nemecký rodičovský časopis Baby&Family, ktorý varuje čiataľov pred „nenápadnými „ a “veselými“ rodinami, nakoľko to považuje za znak toho, že sú pravicovo orientované a tým pádom „nebezpečné“.

Časopis doplnil svoj článok obrázkom blonďavej ženy a blonďavého dieťata. Podla autora článku ostatní rodičia by mali podniknúť kroky voči takýmto rodinám a dať im jasne najavo, že „ich ideológia nemá vo svete miesto“. V článku se deklaruje, že „existuje presne veľké riziko“, že takéto rodiny „sú rovnako ak nie viac nebezpečné ako gangy nacistických skinheadov“.

Ako rozpoznávacie znaky pravicových rodín sa uvádza, že sú „nenápadné, blonďavé, roztomilé a angažované.“ Sociologička a výskumníčka pravicového extrémizmu na Frankfurtskej univerzite Michaela Kötting uvádza, že pravicové rodiny sú predovšetkým „milé a obetavé“. Ďalšia „výskumníčka“ na oblasť pravicovej politiky Eva Prausner tvrdí, že obrovská hrozba zo strany pravicových rodín je, že vyzerajú “normálne“ a teda veľa ľudí s nimi nadviaže priateľské vzťahy, namiesto toho aby boli izolované.

Časopis Baby&Family vyzýva detské centrá, aby „hľadali pomoc“ pri jednaní s takýmito rodinami.

Takisto vraj existuje nebezpečenstvo, že pravicoví rodičia budú šíriť svoje politické názory medzi ostatnými rodičmi napr. na detských ihriskách.

O tomto článku informuje v angličtine spravodajský magazín Breitbart a cituje vyjadrenie Heike Radvan z kontroverzného inštitútu Amadeu Antonio Foundation, ktorá varuje, že deti z takýchto rodín nemusia byť nutne odlišné od ostatných detí a často sa vyznačujú tým, že sú poslušné a málo zhovorčivé. Problémom je podľa „expertky“ Prausner to, že rodičia vštepujú týmto deťom sebadôveru “a neskôr ony samé budú s istotou nositeľmi pravicovej ideológie”.

Úplne neuveriteľne znie tvrdenie Kötting, že tieto rodiny sa odlišujú od ostatných tým, že deťom vštepujú svoje vlastné hodnoty a tieto hodnoty sú založené prevažne na „nemeckých tradíciách a zvykoch“. Podľa Kötting spoľahlivým rozpoznávacím znamením je to, že na oblečení ich rodičov nenájdete žiadne americké logá… Prausner k viditeľným znakom pravicového extrémizmu priraďuje aj úhľadné dievčenské vrkoče a dlhé sukne. Detské centrá by mali podávať hlásenia, ak by sa u nich registrovali takéto rodiny.

Podľa časopisu rodičia by sa mali angažovať v školských radách proti pravicovo zameraným rodinám a dať im jasne najavo, že „porozumenie nemá v takýchto situáciách miesto“.

Thomas Feis z vládnuecej CDU vyzval k zastaveniu financovania Amadeu Antonio Foundation s poukázaním na to, že na ich webových stránkach sa odmeňujú vyhrážky násilím a obviňujú ľudia. Organizácia bola založená bývalou agentkou Stasi Anette Kahane, ktorá vyhlásila, že je životne nevyhnutné, aby EÚ zmenila imigračnú politiku tak, aby sa kontinent premenil na „ne-biely“.

Breitbart cituje jej vyjadrenie: “Je potrebné zmeniť vzdelávací systém a seba – pochopenie štátov. Už nie sú iba bieli, alebo Švédi, alebo Portugalci, alebo Nemci. Sú to multikultúrne miesta vo svete”.

(KPa, hs.sk, Foto: Shutterstock)

Přejít nahoru