Nekonzumujte banány v kombinaci s čínským Hami melounem, protože v tomto případě bude v krvi nadbytek iontů draslíku, což může vést k oslabení srdečního svalu, selhání ledvin, onemocnění kloubů a snížení srdeční frekvence.

„To může způsobit velké poškození organismu a v závažných případech dokonce smrt,“ zdůrazňuje autor.

Lidé se zhoršenou funkcí sleziny a žaludku by se měli raději vyhýbat kombinaci banánů s fermentovanými (kysanými)m léčnými výrobky, která může způsobit bolest břicha, průjem a další problémy se zažívacím traktem.

Ani kombinace banánů s batáty (sladkými bramborami) není tou nejlepší variantou. Batáty jsou bohaté na vlákninu a mohou výrazně komplikovat trávení, což může vést k nadýmání.

„Při současné konzumaci těchto potravin zůstává jídlo dlouho v zažívacím traktu. To může vést k refluxu kyseliny a dalším nepříjemným příznakům a v závažných případech může dokonce způsobit chronickou intoxikaci,“ píše čínský portál.
Pokud však přesto chcete jíst banány spolu s uvedenými potravinami, musíte dodržet přestávku nejméně 30 minut.

Autor článku rovněž uvádí, že není dobré jíst banány na lačný žaludek a nezralé plody. Jíst banán na lačný žaludek znamená zvýšení tření stěn žaludku a poté poškození sliznice. Banán navíc obsahuje velké množství hořčíku. Konzumace banánů na lačný žaludek v krátkém časovém období výrazně zvýší hladinu hořčíku, což povede k nerovnováze minerálních solí v těle a nepříznivě ovlivní zdraví.

Banány také raději nedáváme do ledničky.

„Nízká teplota v lednici vede ke zčernání slupky ovoce a dužina získá kašovitou konzistenci, banán ztrácí chuť a nutriční hodnotu,“ uvádí se v materiálu. Píše portál cz.sputniknews.com.

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]