Každý náš zub je spojen s konkrétním orgánem v těle. Věděli jste to?

Seznam zubů a nemoci, které jejich bolest signalizuje
I malé poškození zubu může být problémem spojeným s jednotlivými orgány. Podle odborníků, první a druhý horní a dolní řezák, má na svědomí udržení normálního stavu ledvin a močového měchýře. Špičáky zase značí o stavu jater a žluči.

Za to premoláry (4 a 5) upozorňují na stav plic a tlustého střeva, šesté a sedmé stoličky za stav žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Zuby moudrosti zase za stav srdce a tenkého střeva.

Nechápejte to však špatně, ne každé poškození zubu je nutně doprovázeno jiným onemocněním našich orgánů. Někdy však pociťujete bolest zubu bez příčiny a zubu v závěru nic není.

Jedná se o fantomovou bolest, což je signál bolesti jiného orgánu, vysílaný do zubů. A pokud budete právě znát propojení orgánů, můžete snadněji odhadnout komplikace s tím, kterým orgánem.

Nemocné zuby poukazují i na bolest hlavy. Je-li v kořeni zubu přítomen zánět, víte, co je skutečným problémem.

První a druhé řezáky jsou indikátorem infekce horních močových cest. První řezák může ukazovat na angínu nebo onemocnění kloubů.

Dokonce tam cítíte bolest v případech akutního zánětu žlučníku nebo hepatitidy. Bolest čtvrté a páté stoličky je zase příčinou kolitidy, chronické pneumonie nebo alergické reakce.

Pokud cítíte bolest čtvrtých horních a dolních stoliček, máte pravděpodobně problém s kolenními klouby, rameny, možná i artritidou nebo onemocněním střev.

Bolest horní šestky a sedmičky je indikátorem gastritidy, žaludečního vředu, zánětu slinivky břišní, anémie. Bolest v horní části je spojena se zánětem vedlejších nosních dutin, nádoru štítné žlázy, zánětu vaječníků a sleziny.

Bolesti dolních stoliček označují problémy s tepnami, arteriosklerózu.

Odborníci říkají, že problémy s žílami a plícemi (bronchitida, astma, záněty) mají na svědomí polypy v tlustém střevě.

Také pokud máte problémy s třetími stoličkami, můžete mít ve skutečnosti problémy se srdcem a vrozenými vadami.

zdroj: alternativnymagazin.cz

Přejít nahoru