Francie

Nepřehlédněte Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Útok, o kterém média mlčí! Islámský stát a jejich útok v Libanonu

Mediální svět v posledních hodinách žije teroristickými útoky v Paříži, které šokovaly celý svět. Skupina teroristů z Islámského státu tam totiž umístila několik náloží, které explodovaly a pohybovalo se na místě několik zatím neznámých bojovníků, kteří zastřelili většinu obětí. Celkem ve Francii zahynulo přes 120 lidí a další jsou v […]

Zprávy k zamyšlení Zprávy ze světa

Kaddáfí před svoji smrtí varoval Británii: Islamisté zaútočí na Evropu

Muammar Kaddáfí, který zemřel v roce 2011 na střelná zranění, když se pokoušel odcestovat v konvoji ze země, už před několika lety varoval o Islamistech. Diktátor už při své moci varoval Evropu o hrozbě, kterou představovali Islamisté. Této migraci radikálních islamistů předcházelo podle zesnulého diktátora Arabské jaro, jenž započalo již

Nezařazené

Asi 21% novorozenců mělo ve Francii v roce 2020 muslimské jméno

Na úvod je ale třeba zdůraznit, že v průzkumu se coby muslimská počítala jen ta jména, která používají výhradně muslimové. V celkové statistice nebyla zahrnuta zdaleka všechna tzv. smíšená jména, tedy ta, která používají hojně také nemuslimové. Statistika by tak měla být ještě o několik procent navýšena. Autoři proto na závěr zkonstatovali, že podíl muslimů mezi dětmi, které se ve Francii narodily v roce 2020 mohl být asi 25%.

Zprávy k zamyšlení

Starosta navrhl ve Francii zakázat islám

Rozpaky ve Francii v pátek vyvolal starosta jistého města na jihu země z hlavní pravicové opoziční strany UMP, který údajně zcela vážně vyzval k zákazu islámu ve Francii. Bývalý prezident Nicolas Sarkozy, současný předseda UMP, Starosti výroky odsoudil a zahájil proces jeho vyloučení ze strany, informovali o tom místní média.

Nezařazené

Mešity zaplavují EU. Ve Francii jich chtějí pět tisíc

V současné době je ve Francii přibližně pět milionů muslimů, někdy se uvádí i vyšší číslo. Jsou to ale jen hrubé odhady, protože příslušná statistika je z důvodů takzvané politické korektnosti fakticky zakázaná. Přesněji je nicméně znám počet mešit v zemi – kolem 2500. A zhruba 300 se jich staví.

Nezařazené

Lidé útočí na mešity ve Francii !

Uříznutí hlavy učiteli Samueli Patymu čečenským islámistou má ve Francii robustnější efekt než předchozí islámistické masakry, jako podřezání policistů na policejním ústředí v Paříži, smetení chodců náklaďákem či další. Pohár totiž přetekl. Ve francouzské společnosti doposud trpně snášející drastickou multikulturní másáž o diverzitě se něco zlomilo. I vláda prezidenta Macrona si je toho vědoma, a od hlásání multikultury a diverzity byla nucena přejít k hlásání boje proti islamistickému násilí a separatizmu.

Přejít nahoru