Kaddáfí před svoji smrtí varoval Británii: Islamisté zaútočí na Evropu

Muammar Kaddáfí, který zemřel v roce 2011 na střelná zranění, když se pokoušel odcestovat v konvoji ze země, už před několika lety varoval o Islamistech. Diktátor už při své moci varoval Evropu o hrozbě, kterou představovali Islamisté. Této migraci radikálních islamistů předcházelo podle zesnulého diktátora Arabské jaro, jenž započalo již v roce 2010 a doprovázeli jej masivní protesty například v Tunisku.

Neustále pronášejí citáty jako například “Mohamed je prorok”

Jako první se tuto informaci dozvěděl od diktátora britský expremiér Tony Blair, kterému tuto informaci Kaddáfí oznámil při telefonickém rozhovoru. Muammar Kaddáfí podle expremiéra mluvil o tom, jak chtějí Islamisté přinést svůj režim do oblasti severní Afriky, ze které následovně chtějí napadnout a zcela ovládnout Evropu.

Zesnulý Muammar Kaddáfí již v minulosti varoval britského expremiéra: Islamisté chtějí ovládnout Evropu

Tito radikálové postupují podle Kaddáfího ve šlépějích bin Ládina. Radikálové se v roce 2011 pokoušeli svrhnout vládu Muammara Kaddáfího, jenž se těmto bojovníkům za značné pomoci západu podařilo.

Samotný expremiér Tony Blair poskytl poslancům přepis svého rozhovoru se zesnulým diktátorem, kterému měli politici věnovat větší pozornost, litují. Výbor se už bude také zabývat tím, jestli bylo toto varování v Londýně ignorováno. Šéf zahraničního výboru Crispin Blunt tvrdí, že západní politici nejspíš nebrali rizika intervence v Libyi vážně.

Foto: Slavko Sereda / Shutterstock.com

Přejít nahoru