Maďarsko

Viktor Orbán
Politika Zprávy ze světa

Viktor Orbán vyzývá na boj proti Bruselu a hledá spojence

Maďarský premiér Viktor Orbán, který projevil v minulých týdnech a měsících značnou snahu bojovat proti nařízením a “povelům” od Evropské unie v souvislosti s uprchlickou krizí a přijímáním uprchlíků, hledá spojence v budoucím boji pro Bruselu. Maďarský premiér tak vyhlásil boj proti Bruselu a proti přijímání žadatelů o azyl do […]

Viktor Orbán
Zprávy ze světa

Viktor Orbán: Nedovolíme uprchlíkům nelegálně vniknout do naší země

Maďarský premiér Viktor Orbán se vyjádřil k nelegálním uprchlíkům z blízkého východu, kteří se za každou cenu snaží dostat do států v Evropské unii, kde čekají lepší podmínky pro život. Maďarský politik však všem nelegálním žadatelům o azyl vzkázal, že za žádnou cenu nedovolí, aby se právě tito uprchlíci dostali

Orbán
Politika Zprávy ze světa

Viktor Orbán: V dnešní Evropě je zakázáno hovořit pravdu

Maďarský premiér Viktor Orbán hovořil před několika dny o současné situaci v Evropě, ve které je zakázáno podle maďarského politika hovořit pravdu. Během proslovu, který považují média za naprosto přelomový, hovořil maďarský premiér zejména o uprchlické krizi a nově příchozím žadatelům o azyl do Evropy. Je zakázáno hovořit, že ti, kteří aktuálně přicházejí do Evropy, nejsou utečenci a varovat před rizikem současné migrační vlny, hovoří premiér.

Klaus
Evropská unie Rozhovor

Klaus o trestání Maďarska Bruselem: Skandální vrchnostenská arogance EU a vyhrožování odpůrcům migrace. Babišova podpora Orbána je správná. A nechvalně známý Poche…

Bývalý prezident Václav Klaus odpověděl na otázky ParlamentníchListů.cz, které se týkaly kroků Evropské unie proti Maďarsku. „Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím… Poslední hlasování v Evropském parlamentu je výhrůžkou i vzkazem všem dalším zemím, jak s nimi bude „poevropsku“ zacházeno,“ uvedl k tomu Klaus.

Zprávy ze světa

Maďarská policie: 300 nelegálních migrantů se pokusilo přes víkend projít hranice. Kiszelly: “Hranice zůstanou zavřené i když opět porušujeme právo Evropské unie”

Zpráva uvedla, že policie a ozbrojené síly zadržely a vrátily 258 cizinců na území Maďarska, zabránily 58 lidem při pokusu o nelegální vstup do země, zadržely 28 osob chycených při protiprávním vstupu, obvinily pět osob z pašování lidí a dva s kováním oficiálních dokumentů.

Nezařazené

Maďarsko tvrdí, že bude bránit své hranice a zachová hraniční plot i přes rozhodnutí soudu EU. Nasazuje armádu! + MAPA pohybu uprchlíků

Maďarské ministerstvo obrany uvedlo, že jak ozbrojené síly, tak maďarská vláda udělají vše, co je v jejich silách, k obraně hranic země a udržení hraničních hranic navzdory novému rozhodnutí Evropského soudního dvora, že Maďarsko nelegálně zadržovalo žadatele o azyl v tranzitních zónách.

Nezařazené

Maďarský europoslanec Hölvényi: Přistěhovalectví z Afriky lze zastavit pomocí správné pomoci a opatření

Maďarsko má pro Afriku jasnou strategii založenou na vytváření životaschopných podmínek ve zdrojových zemích pro přistěhovalectví, udržování úzkých kontaktů s místními organizacemi v Africe a pomáhání při vytváření důvěryhodného a konzistentního evropského programu pomoci, píše poslanec György Hölvényi ve svém blogu.

Přejít nahoru