Direkt

ČeskoAktuálně.cz se omlouvá svým čtenářům za lživou zprávu, která byla vystavena propagandě z Ruska

Redakce serveru ČeskoAktuálně.cz by se tímto příspěvkem chtěla omluvit všem svým čtenářům, kteří byli bohužel před několika dny vystaveni potvrzené propagandě z ruské strany v jednom z našich článků. Konkrétně se jedná o článek, ve kterém byly zmíněny důvody uprchlické krize, které obviňovaly Spojené státy z financování uprchlíků, kteří migrují v masivních počtech z blízkého východu a severní Afriky do Evropské unie.

Zdrojový web byl prozkoumán a k naší lítosti byla zjištěna nepříjemná informace o jeho původu. Zdrojový web Direkt, který se na první pohled tváří jako rakouský, má své kořeny zcela úplně jinde.

Byla zjištěna IP adresa tohoto webu, která se nachází podle informací v Rusku a je tak zcela pravděpodobné, že se článek o vlivu Spojených států na uprchlickou krizi byl pouhým výmyslem, o kterém jsme byli ovšem informování až v dnešních hodinách.

Na naši obranu však musíme poznamenat, že jsme v dnešních dnech doslova obklopeni propagandou ze všech stran, kterou je těžké odlišit a odhalit. Ještě jednou se tedy omlouváme a můžeme jen slíbit, že se podobné situaci budeme snažit v budoucnosti zabránit, abychom Vám přinesli co nejaktuálnější zprávy.

Reakce, Českoaktuálně

Přejít nahoru