Erdogan

Erdogan byl v Ekvádoru “přivítán” od davu jako vrah

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se před několika dny účastnil oficiální návštěvy v Ekvádoru. Pro tureckého prezidenta tam však uspořádali tamější studenti Ústavu národních výzkumů (IEAN) protestní akci, na které pokřikovali na prezidenta Erdogana slova jako je například “vrah” nebo “ať žije kurdský lid”. Jednalo se tak o vyjádření názoru na současný válečný konflikt, který se odehrává na blízkém východě a jsou do něho zapleteny právě kurdské jednotky, které bojují proti turecké armádě.

Ať žije kurdský lid, vrahu!

O protestní akci uspořádané ekvádorskými studenty informovaly noviny eldiaris.es. Studenty tamějšího Ústavu národních výzkumů situace na blízkém východě ovlivnila natolik, až je přinutila přerušit rozhovor tureckého prezidenta Erdogana již zmíněnými pokřiky jako je “vrah” nebo “pryč”. Zastánci Kurdů si tak nadále nepřejí, aby se Erdogan zdržoval ve své funkci prezidenta.

Turecký prezident Erdogan byl během svého proslovu přerušen studenty, kteří patří mezi podporovatele Kurdů

Studenti, kteří pořádali tuto “protestní akci”, požadují od tureckého prezidenta Erdogana zamezení čistky, kterou provádí turecká armáda v oblastech, kde žijí právě zástupci kurdského etnika. Většina studentů a podporovatelů Kurdů tak zásadně nesouhlasila s návštěvou prezidenta, který je u těchto studentů za vraha. Proti protestujícím studentům použila tamější policie sílu a vyvedla narušitele mimo sál.

Zdroj: AC24

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=mt-HAp-4omY&w=640&h=480]

Přejít nahoru