Estonsko se stalo po Finsku další zemí, ve které vzniklo hnutí, které se přezdívá „Vojáci Odina“, kteří mají pouze jeden úkol, kterým je boj proti nelegálním přistěhovalcům v zemi. Organizátoři toto uskupení, o kterém jsme Vás informovali již před několika týdny, jelikož jako první tato skupina vznikla ve Finsku, pojmenovali svoji organizaci podle jména božské bytosti skandinávské mytologie.

Čtěte více: Zprávy z Finska hovoří o vytvoření domobrany proti migrantům

A co budou tedy členové této organizace ve skutečnosti dělat? Ve většině případů se jedná zejména o hlídkování v ulicích estonských měst. Vojáci Odina budou také nové příchozím žadatelům o azyl vysvětlovat správná pravidla chování, které se od přistěhovalců očekává. V případě nutnosti, budou vojáci Odina pomáhat i tamější městské policii a v případě konfliktních situací budou členi organizace zajišťovat pořádek „zákonnými metodami“.

Estonsko zaregistrovalo v minulých dnech organizace „Vojáci Odina“, které budou dohlížet na pořádek v zemi

Vznik organice „Vojáci Odina“ vzbudil v Estonsku smíšené reakce. Negativní reakci však na vznik organizace vyjádřili tamější demokraté a liberálové, kteří se vznikem spolku zásadně nesouhlasí. Estonská vláda už také varovala o tom, že do spolku vstupují převážně mladí lidé, kteří již byli v minulosti potrestání za spáchaní trestného činu.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: hs.sk)